Web Analytics
Справа про держзраду: у Харкові оголосили вирок експоліцейському з Ізюма | MediaPort

Дзержинський районний суд Харкова визнав винним 35-річного експоліцейського з Ізюма Олександра Солов'я у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, та призначив йому покарання у вигляді 15 років ув'язнення. 

5 лютого колегія суддів під головуванням Ігоря Семіряда оголосила вирок, повідомляє кореспондент «МедіаПорта». 

«Солов’я Олександра Анатолійовича визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 ч. 2 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання на підставі цього закону у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, яке є його особистою власністю», — оголосив суддя. 

Суд також позбавив засудженого спеціального звання «старший лейтенант поліції». 

Строк покарання рахуватиметься з 4 жовтня 2022 року, оголосив суддя
Строк покарання рахуватиметься з 4 жовтня 2022 року, оголосив суддя

Прокуратура просила для колишнього поліцейського довічного покарання і після отримання повного тексту вироку вирішуватиме, чи оскаржуватиме його. 

Коментувати рішення експоліцейський відмовився — не відреагував на питання журналістів та сидів мовчки. Захисника на засіданні не було.  

На апеляцію у сторін є місяць. До набрання вироку законної сили Соловей залишатиметься під вартою. 

Версія слідства

Колишнього дільничного офіцера поліції сектору превенції Ізюмського районного управління поліції обвинуватили у роботі на росію під час окупації Ізюма. За даними слідства, він добровільно обійняв посаду дільничного інспектора при окупантах, чергував разом з ними, вів журнали та «забезпечував громадський порядок». 

«Крім того, зрадник агітував своїх колег присягнути на вірність державі-агресору та працювати в псевдоправоохоронному органі. Згодом він став «старшим участковым уполномоченного полиции отделения участковых уполномоченных полиции по делам несовершеннолетних Отделения полиции №2 (дислокация г. Изюм)» у так званому «Управлении внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области». Після звільнення м. Ізюм зрадник переховувався від правосуддя», — повідомляла Харківська обласна прокуратура.

Переховуючись на території Ізюма, у жовтні 2022 року експоліцейський наступив на російську протипіхотну міну та дістав ампутації стопи. Після лікування його затримали. 

За словами речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка, у справі є свідки, які розповіли, що обвинувачений їх допитував та «взаємодіяв як правоохоронець вже окупаційної влади». У катуваннях людей в окупації, за даними прокуратури, поліцейський участі не брав. 

Дивіться MediaPort в TikTok