Web Analytics

«Спостерігаємо посилення обстрілів», — в.о. голови Куп'янської РВА Андрій Канашевич

Російська окупаційна армія останніми днями посилила обстріли Куп'янського району — за спостереженнями тимчасового виконувача обов'язків голови Куп'янської РВА Андрія Канашевича, інтенсивність обстрілів зросла. Сьогоднішній російський обстріл селища Дворічна, розташованого впритул до лінії фронту, забрав життя двох жінок. У момент удару вони перебували на вулиці і дістали смертельних поранень. Про ситуацію у Дворічній та Куп'янську — коментар Канашевича. 

Скільки людей залишаються у Дворічанській громаді і чи є можливість евакуювати їх?

Ті, що залишилися, не хочуть виїжджати. Це люди різного віку, не тільки літні. Там навіть близько 120 дітей проживає на деокупованій частині. 

Тобто люди залишаються жити на лінії фронту? 

Практично так. Там щодня обстріли. Я був там сьогодні, приїхав півтори години тому, постійно обстріли. Скрізь вибухає. У деокупованій частині Дворічанської громади залишається близько 2100-2200 людей. 

А ще ж є окупована, скільки там людей вам відомо? 

Ми точно не знаємо, тільки по розмовах, але багато людей повиїжджали з окупованої частини, через Росію, через Луганську область. Є села, де майже нікого не залишилося. А з тих, хто залишився, це сотні людей.

Чи залишається влада у Дворічній? 

Звісно. Керівниця громади постійно на місці. 

Чи намагається вмовити людей виїхати? Адже пропонують місця і у Харкові, у гуртожитках. 

Місця-то є, але Дворічна перебуває під обстрілами з середини вересня. Вже усі охочі мали можливість виїхати, було декілька хвиль. Скільки людей, я точно не скажу, але виїжджало після деокупації до 800 людей щодня. Деякі потім поверталися, деякі живуть у Харкові або далі поїхали. Ми рекомендуємо людям виїжджати. 

Через близьке розташування у артилерії окупантів ще великі можливості діставати громади, так? 

Куп'янськ — це 10-12 км від лінії фронту, Дворічна — 1,5 км від лінії фронту. Вона фактично на лінії фронту! Але і в Куп'янську, і Дворічній залишаються люди. 

Чи надається медична допомога у Куп'янську, районна лікарня не працює? 

Районна лікарня не працює, послуги там не надаються у зв'язку з небезпечною ситуацією. Туди тричі вже С-300 прилітала. І там сильно пошкоджені вікна, погана ситуація. Працює первинка, надаються консультаційні, первинні послуги. А якщо людина потребує більш ретельного обстеження або госпіталізації, то везуть у Чугуїв, Харків. 

Наслідки обстрілів 12-13 січня у Куп'янську. Фото Сашка Бринзи

В останні дні здається по зведеннях, що посилилися артобстріли Куп'янщини? Якщо так, з чим ви це пов'язуєте? Окупанти намагаються просунутися? 

Активізація пішла, я б так сказав. Є посилення обстрілів, щільність і інтенсивність зростає. У нас немає таких даних, вони намагаються просунутися чи ні. Вони просто кошмарять місцеве населення і все. Стріляють по житловому сектору. 

Дивіться фоторепортаж: Жителі Куп'янська під обстрілами лагодять пошкоджені будинки

Як би ви оцінили настрої у людей? 

Мені дуже важко дати оцінку настроям. Постійні обстріли, майже щодня гинуть люди, є поранені, руйнуються житлові будинки. Який тут може бути настрій? Настрою ніякого, але ми віримо, що Збройним силам України вдасться відсунути їх і хоча б трошки покращити ситуацію. 

Я знаю, що у Дворічанській громаді поступово вдається відновлювати електрику. 

Так, село Обухівка підключене. Далі плануємо підключати Колодязне, інші села. В залежності від обставин будемо намагатися відновити електроенергію у тих селах, де є люди. Але не усюди можливо. Ті, що прилеглі до кордону, під обстрілами перебувають, там буде важко. І сама Дворічна під постійними обстрілами, погнати туди людей працювати під обстрілами? Це небезпечно. 

Читайте також: Російські окупанти обстріляли Дворічну: загинули двоє жінок, одна поранена