Спортсмени Харківщини вибороли сім медалей Паралімпіади-2024 | MediaPort

За підсумками Паралімпіади в Парижі на рахунку харківських параспортсменів — «золото», три «срібла» і три «бронзи».

Про це повідомили в Харківській обладміністрації.

Марина Литовченко стала срібною призеркою у настільному тенісі. У фіналі харків’янка поступилася Наджлах Аль-Дайєні з Іраку з рахунком 1:3.

Євгенія Бреус і Олена Федота-Ісаєва посіли друге місце у командних змаганнях з фехтування на шпагах — разом з Наталією Морквич зі Львівщини та Надією Дьолог із Закарпаття. Українки перемогли суперниць з Італії, Польщі, Таїланду, але у фіналі поступилися китаянкам з рахунком 37:45.

Для Олени Федоти-Ісаєвої ця нагорода стала третьою у Парижі, вона також має дві «бронзи».

Загалом на рахунку харківських спортсменів сім медалей:

• одна золота;
  • три срібні;
  • три бронзові.

Результати збірної України

Під час Ігор у Парижі українці здобули 82 медалі — 22 золоті, 28 срібних і 32 бронзові, повідомляє Національний паралімпійський комітет.

У медальному заліку Україна — на 7 місці. За загальною кількістю нагород — на 5.

Для порівняння, на попередній Паралімпіаді в Токіо збірна виграла 98 медалей, серед яких було 2 «золота».

На підтримку параспортсменів українські олімпійці та митці записали спеціальний відеоролик. У ньому пролунали привітання від фехтувальниці Ольги Харлан, актриси Ади Роговцевої, абсолютного чемпіона світу з боксу Олександра Усика, актора й режисера Ахтема Сеітаблаєва, олімпійського чемпіона з боксу Олександра Хижняка та інших митців та спортсменів.

На Паралімпійських іграх-2024 у Парижі Україну представляли 140 спортсменів (96 чоловіків та 44 жінки), дев’ятеро з них з Харківщини.