Web Analytics

«Сподіваємось, принаймні не виженуть»: двоє поліцейських з РФ попросили притулку на «Гоптівці»

За даними Державної прикордонної служби України, чоловіки стверджують, що їх переслідують у Росії «за принципову позицію щодо протидії злочинності». Українські правоохоронці перевіряють інформацію.

Двоє працівників органів внутрішніх справ Російської Федерації попросили політичного притулку в Україні 10 квітня, розповіли у прес-службі Східного регіонального управління ДПСУ. З цим питанням вони звернулись до прикордонників на пункті пропуску «Гоптівка» під Харковом.

«Ці громадяни є діючими співробітниками органів внутрішніх справ РФ, яких переслідують у Росії за принципову позицію щодо протидії злочинності. Причиною, що спонукала їх просити політичний притулок в Україні, стало переховування від переслідування у зв’язку з їх службовою діяльністю», — йдеться в повідомленні прикордонної служби

За словами самих росіян, їх переслідували «впливові особи» через те, що вони намагались протидіяти розповсюдженню наркотичних речовин у аптеках.

«Росіяни пояснюють, що особи, які потрапили в поле їх зору як співробітників поліції РФ, є стійким злочинним угрупованням, що займається розповсюдженням наркотичних речовин, з чіткою та розгалуженою системою зв’язків серед високопосадовців різного рівня у владних структурах РФ, — додають у ДПСУ. — Наразі стосовно них на території  РФ внутрішньою безпекою МВС Росії сфабрикована та розслідується Слідчим Комітетом замовна кримінальна справа».

На оперативному відео, оприлюдненому ДПСУ, один з росіян називає себе «діючим співробітником органів внутрішніх справ Росії, старшим уповноваженим відділення контролю за обігом наркотиків».

«На моїй батьківщині наразі порушено фактову кримінальну справу — за фактом нанесення тілесних ушкоджень громадянину. Цей громадянин дійсно був затриманий мною і моїми колегами. Наразі перебуває у федеральному розшуку за скоєний злочин. Але, скажімо так, за підтримки служби власної безпеки МВС Росії, а також, припускаю, є тиск з боку, можливо, власних структур… Порушили під впливом цих факторів кримінальну справу щодо нанесення тілесних ушкоджень цьому громадянину. Він стверджую, що ми його били. Але ми цього не робили», — розповідає чоловік.

Справа, за його словами, має «політичний окрас». «Я не хочу сидіти за дії, які я не вчиняв», — зазначив він.

На питання прикордонника, чому обрано саме Україну, росіянин відповів: «Тому що у громадян Росія дуже короткий перелік країн, куди нас взагалі пускають. Враховуючи те, що Україна близько, тут не потрібна віза, і я сподіваюсь на якусь об’єктивність з боку вашої влади, я вирішив податися сюди — сподіваюсь, що мене звідси принаймні не виженуть».

Інший росіянин також повідомив, що є співробітником поліції, відділу контролю за обігом наркотичних речовин.

«Прошу політичного притулку в Україні, тому що моєму життю і життю моїх близьких загрожує небезпека через мою професійну діяльність, пов’язану з запобіганням обігу наркотичних речовин», — сказав він. Небезпека, за його словами, надходить з боку одного з депутатів Державної Думи РФ та організації, яку він очолює.

Наразі українські правоохоронці перевіряють інформацію. Питання надання притулку розглядатиме Державна міграційна служба. 

Читайте MediaPort у Telegram