Web Analytics
Спочатку справедливий мир, потім вибори — Зеленський озвучив План стійкості | MediaPort

Президент Володимир Зеленський 19 листопада виступив у Верховній Раді з нагоди 1000 днів від початку повномасштабного російського вторгнення.

Глава держави представив План стійкості України.

«Стійкість усієї України нам потрібна. У вирішальні моменти — а вони будуть наступного року — ми маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості всієї нашої держави. На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, і жити вільно й не підпорядковано якомусь одному диктатору», — зазначив Зеленський.

Фото: ОПУ

У представленому ним Плані стійкості — 10 пунктів.

  1. Єдність

Володимир Зеленський заявив, що потрібна єдність не лише з іноземними партнерами, а й всередині держави. Деталі Плану стійкості він пообіцяв опрацювати за участі громадянського суспільства, бізнесу, культурної спільноти, медійників, правозахисників тощо.

Президент також відкинув чутки про вибори, до яких нібито готується влада.

«Конституція і закони не дозволяють проводити вибори в воєнний час. Ніхто у світі цього не вимагає. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори!» — заявив він.  

  1. Фронт

Зеленський анонсував зміну підходів до управління в армії та посилення захисту прав військових — цим займатиметься військовий омбудсмен. 

Першочерговим залишається питання залучення людей до війська.

«Кожен командир зараз відповідає одне й те саме на питання, що потрібно насамперед. І це – особовий склад. Люди. Комплектація наших бригад. Навчання», — перелічив Зеленський

Водночас, заявив він, Україна не готує зниження мобілізаційного віку. 

«Міністерство оборони України та військове командування повинні представити нашому суспільству нову систему контрактів про службу в Збройних Силах України для громадян, які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе найкращим чином у захисті України. Ці контракти матимуть відчутну, дуже конкретну мотиваційну складову», — розповів він.

  1. Зброя

«Бригадам треба більше власних коштів для того, щоб самостійно забезпечувати себе дронами. І це варто підтримати. Ми збільшимо прямі кошти до бригад», — пообіцяв глава держави.

Він анонсував виготовлення щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і 3 тис. ракет наступного року, розвиток інших оборонних програм, створення Технологічної ставки.

  1. Гроші

Цей пункт передбачає максимальну підтримку українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні. Також — безпеку ведення бізнесу та зниження тиску на нього, максимальну і легальну зайнятість та виведення економіки з «тіні».

  1. Енергетика

До кінця року планують підготувати «паспорти енергетичної стійкості» регіонів. 

«Вже наступного року імплементуємо паспорти з погляду генерації – і електрики, і тепла. Це стосується зокрема децентралізації генерації», — зазначив глава держави.

Він вказав на можливості для України як енергетичного хабу, передусім для Європи, і на потребу видобувати більше нафти та газу.

Фото: скриншот відео ОПУ
  1. Безпека

«Міністерство внутрішніх справ України у взаємодії з іншими інституціями впроваджує нову систему на загальнодержавному рівні – безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Результатом має стати відповідний рівень захищеності в публічному просторі в Україні», — сказав Зеленський.

Пріоритетом він назвав безпеку в навчальних закладах, передусім у школах по всій країні. 

«Поліцейський у школі — обов’язково. Поліцейський у громаді — обов’язково. Люди мають бачити й знати, хто гарантує їм та їхнім дітям безпеку», — уточнив він.

В освітніх закладах та громадських будівлях також планують встановлювати металошукачі.

  1. Громади

«Зараз, в умовах війни, прифронтові громади та громади у прикордонні з Росією потребують особливої підтримки. Громади, які прийняли найбільше переселенців, потребують спеціальних рішень для більшої внутрішньої інтегрованості людей. Є диспропорція в доходах громад — у зв’язку з релокацією бізнесу та на основі віддаленості від фронту. І це лише кілька причин для того, щоб існували спеціальні принципи до нашої взаємодії з громадами у час війни», — сказав Зеленський.

  1. Людський капітал

Це пункт передбачає посилення безбар’єрності, новий підхід до освіти, соціальної та церковної політики тощо. 

«Ми повинні створити всі умови для того, щоб українці – хоч би де перебували – справді могли відчувати себе українцями, працювати в Україні, з Україною, для України, зберігати справжній і сильний емоційний зв’язок з Україною, з усією українською нацією, з її досягненнями, завданнями», — оголосив мету президент.

  1. Культурний суверенітет

«Україні потрібен буквально календар заходів для української культури — в усіх регіонах світу, на весь рік, щоб ми могли на рівні держави цілеспрямовано та системно підтримувати український контент, український культурний продукт», — зазначив Володимир Зеленський.

Для цього розвиватимуть культурну дипломатію, створюватимуть сучасні культурні простори тощо.

  1. Політика Героїв

Передбачається залучення ветеранів до державної служби, створення ветеранських просторів, забезпечення військових житлом, медичною допомогою та соціальним супроводом.

Повністю План внутрішньої стійкості з усіма додатками планують представити у грудні.