Web Analytics

Школа мистецтв на Салтівці: Жадан розповів, про що домовився з Джармушем

Американський режисер та музикант Джим Джармуш допомагатиме у відбудові Харкова.

Про це у стримі «Телебачення Торонто» 30 березня розповів письменник, поет, музикант і волонтер Сергій Жадан. Він зустрічався з Джармушем під час поїздки до США на початку березня.

«Ми з ним будемо відбудовувати, будувати школу мистецтв у Харкові на Салтівці. Це я вам зливаю ексклюзивну інформацію… Будемо збирати кошти», — сказав Жадан.

Сергій Жадан під час зустрічі з Джимом Джармушем, березень 2023. Фото: facebook.com/serhiy.zhadan

Режисер передав письменнику кілька речей, які команда Жадана розігруватиме як лоти для аукціонів на підтримку ЗСУ.

«Він розуміє, що відбувається. Він бачить у цій ситуації, хто у мистецькому середовищі зайняв нормальну позицію, а хто залишився олівером стоуном», — сказав Жадан.

Жадан про Залужного та аукціони на користь ЗСУ

Після зустрічі з Джармушем Жадан написав у Facebook: «Поговорили про Джонні Деппа та генерала Залужного. Дійшли висновку, що генерал Залужний крутіший)))».

Згадуючи про це, Жадан розповів, що Залужний — шанувальник сучасної української музики та літератури. Під час зустрічі з головнокомандувачем ЗСУ почув свою поезію.

«Ми з ним коли побачилися, він замість «Доброго дня!» сказав: «Серього! Перші дні листопада. Вона спить у порожній кімнаті, в чужому ліжку...». Насправді дуже відкрита і приємна у спілкуванні людина без якоїсь зоряної хвороби», — сказав Жадан.

За словами письменника, українці продовжують активно підтримувати армію і мають для цього невичерпну енергію. Одного разу за золотисті жіночі чоботи, які взялися у гурті невідомо звідки, виручили тисячу доларів. Коли лоти закінчуються, Сергій Жадан розігрує серед глядачів і слухачів телефонні дзвінки. 

«Коли закінчуються лоти і немає чого продавати, а ми бачимо, що публіка готова і далі підтримувати хороші і позитивні речі, то ми продаємо можливість телефонного дзвінка. Щоб я комусь подзвонив і щось почитав, розказав. Іноді просять дзвонити рано-вранці, з сьомої ранку, це особливе задоволення — будити людину і слухати, що вона про тебе думає. Іноді це буває десь опівночі. Це дуже зворушливий контакт. Останнього разу дзвонив пані старшого віку, дуже мила і цікава співрозмовниця. Я їй почав читати вірш, чую, а вона плаче. Я питаю: вірш такий поганий? — Та ні, вірш нормальний, взагалі це якось дуже зворушливо», — розповів Сергій Жадан.

Читайте також: 100 машин для ЗСУ: як команда Сергія Жадана підтримує захисників України