Web Analytics

Школа імені Дідіка у Харкові: Жадан поговорив з Тереховим

Харківський міський голова Ігор Терехов пообіцяв підтримати рішення про перейменування школи №11 іменем загиблого у теракті біля Палацу спорту Дані Дідіка, хоча ще напередодні у міськраді висловлювали іншу точку зору щодо найменувань навчальних закладів. 

«Як і обіцяв — школа імені Дані Дідика у Харкові буде. Прошу всіх депутатів міської ради підтримати це рішення на найближчій сесії», — йдеться у дописі Ігоря Терехова у Facebook.

Ігор Терехов вкотре обіцяє, що у Харкові з'явиться школа Дідіка. Скріншот: Facebook

Позицію щодо назв навчальних закладів 22 лютого на засіданні з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища директорка Департаменту освіти міськради Ольга Деменко.

«За її словами, присвоєння імен навчальним закладам — радянська традиція, тому департамент вважає, що навчальні заклади слід позбавити імен, аби школи вшановували власних героїв іншими способами... Ольга Деменко підкреслила, що у кожній школі, яка втратила випускників, можна створити музеї, меморіальні кімнати, увічнити пам’ять героїв на меморіальних дошках або обрати інші варіанти, відійшовши від тоталітарної звички присвоювати імена. Більшість членів топонімічної комісії підтримали таку ідею», — йдеться у повідомленні міськради.  

Висловлювання Ольги Деменко коментували у соцмережах. Депутат Харківської міськради Ігор Черняк, звертаючись до Терехова у Facebook, спитав, чи справді він не дотримається слова, яке дав на сесії 25 січня. На цю тему у соцмережі висловився і письменник Сергій Жадан. Пізніше і Жадан, і Черняк прибрали пости, повідомивши, що Терехов їх запевнив: школу назвуть на честь Дані Дідіка. 

«Щойно поговорили з Ігорем Тереховим. У Харкові буде школа імені Дані Дідіка!» — написав Жадан. 

«Зрада скасовується. Мав розмову з Ігорем Тереховим щодо перейменування школи на честь Дані Дідіка. Міський голова запевнив, що відповідне рішення буде винесено на найближчу сесію міськради. Дуже сподіваюся, що це рішення буде підтримано колегами!» — написав Черняк.

22 лютого 2015 року, в річницю перемоги Євромайдану, 15-річний Данило Дідік брав участь в акції на підтримку єдності України. Під час ходи вибухнула закладена на узбіччі протипіхотна міна. Школяр отримав важкі поранення і наступного дня помер в лікарні. Внаслідок вибуху також загинули учасники ходи Микола Мельничук, Ігор Толмачов і правоохоронець Вадим Рибальченко. Після загибелі Дані друзі його родини, представники громадськості кілька років поспіль добивалися увічнення пам'яті Дідіка у назві рідної школи. Міська влада так і не розглянула це питання. Наступна сесія міської ради запланована на 28 лютого.