Щонайменше десять моряків загинуло під час пожежі на танкерах у Чорному морі
Два танкери, які курсували під прапорами Танзанії, загорілися приблизно в 15 морських милях від мису Такіль, у районі Керченської протоки. За даними різних ЗМІ, загинули від 10 до 14 моряків.
Пожежа на танкерах в районі Керченської протоки сталася ввечері 21 січня, повідомили у прес-службі Міністерства у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.
За інформацією міністерства, загорілися два газові танкери — Maestro та Venice (попередня назва CANDY), які курсували під прапорами Танзанії.
«Наразі відомо, що аварія сталася під час перевантаження між суднами на морі методом «ship to ship transfers» в районі Керченської протоки», — зазначили у МінТОТ.
Як передає «Інтерфакс», танкери загорілися приблизно в 15 морських милях від мису Такіль.
«Ми отримали інформацію від судів, які проходять повз, що на одному з двох судів, що знаходилися поруч, мабуть, йшла перевалка палива, стався хлопок зі спалахом. Спочатку пожежа на одному судні стала помітна, потім перекинулася на інше», — цитує агентство представника Федерального агентства морського та річкового транспорту РФ.
За попередніми даними, на борту суден перебувала 31 особа — громадяни Туреччини та Індії. За даними різних ЗМІ, загинули від 10 до 14 моряків. Ще 12 вдалося витягнути з води живими. Доля решти невідома.
«Інтерфакс» також повідомляє, що основна версія причин пожежі — порушення техніки безпеки.
Сьогодні вранці операцію з порятунку моряків перевели з категорії рятувальної до пошукової — через відсутність надії знайти решту живими.
У МінТОТ зазначають, що, за наявною інформацією, танкери залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.
У міністерстві також заявили, що судна раніше заходили до закритих портів окупованого Криму та є «порушниками режиму тимчасово окупованих територій».
«Також, за даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна Venice та Maestro задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року», — додають у МінТОТ.
Читайте MediaPort у Telegram