Web Analytics

Щодня відчуваємо, що нас хочуть знищити — голова Куп'янської МВА Андрій Беседін

Російська армія намагається знайти слабке місце в обороні Куп'янщини та пробитися на тих напрямках, де раніше не наступала. Куп'янська громада, що розташована за 7 км від лінії фронту, потерпає від російських ударів щодня.

Про це у подкасті «Герої Харкова», що виходить на «МедіаПорті» та «Радіо Накипіло», розповів начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

«Ворог постійно намагається знайти слабке місце або щілину для того, щоб протиснути нашу оборону і вийти на ті рубежі, які вони собі запланували. Це лівий берег Оскола, на якому в тому числі розташований Куп'янськ-Вузловий і найбільше селище міського типу в Україні Ківшарівка. В них [російських окупантів] фактично нічого не виходить. Наші хлопці розуміють їхні плани, бачать звідки, куди вони планують... Найближчий час, який був, лінія фронту трішки збільшилась, і ті напрямки, на яких ворог не наступав, він намагається там знайти слабкі місця і пройти там. Але знову-таки, якщо ми кажемо про безпекову ситуацію, то вона залишається фактично такою, якою була з моменту деокупації, вересня 2022-го року. Лінія фронту фактично не змінюється», — сказав Беседін.

Андрій Беседін очолює Куп'янську МВА

Почастішали удари керованими та фугасними авіабомбами. 

«Тиждень тому, вихідними, було два прильоти КАБ-500, це авіаційна бомба пів тонни, яка за своєю потужністю удвічі більша за С-300 і завдає дуже значної шкоди. Влучили в центрі міста, фактично житлові райони, про жодну військову інфраструктуру не йдеться, там немає цього і ніколи не було. Це терор мирного населення, знищення мирного населення, критичної інфраструктури, яка дозволяє цивільному населенню жити, особливо взимку. Це тероризм», — коментує Беседін. 

На цей час у Куп'янській громаді залишається 7,5 тис. жителів. Попри обов'язкову евакуацію ці люди не виїжджають. 

«На жаль, відчуття самозбереження, власної безпеки і розуміння того, що життя та здоров'я не повернеш, притуплюється і на дуже низькому рівні. Якщо ми кажемо про Куп'янську громаду, зараз в ній проживає 7,5 тисяч цивільного населення. Ця цифра фактично не змінюється протягом 3-4 місяців. До цього були певні ознаки виїзду людей, ми займаємося цим постійно», — сказав начальник МВА.

За словами Беседіна, новий головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський регулярно перебуває у військах на Куп'янсько-Лиманському напрямку.

«Щонайменше раз на тиждень — на Куп'янському напрямку. Знає все, кожен клаптик фронту. Особисто знаю, що він постійно у військах, на лінії, там, де важко», — сказав він. 

Ситуація надзвичайно складна — Сирський

Про чергову поїздку Сирського до оборонців Авдіївського та Куп'янського напрямків 14 лютого повідомила пресслужба головнокомандувача ЗСУ.  

«Оперативна обстановка надзвичайно складна та напружена. Російські окупанти продовжують нарощувати свої зусилля та мають чисельну перевагу в особовому складі. Не рахуються із втратами та продовжують застосовувати тактику «м’ясних штурмів».  Так, лише на Авдіївському напрямку минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили 29 атак російських окупантів. Крім того, ворог активно застосовує авіацію, наносить ураження керованими авіаційними бомбами, веде щільний мінометний та артилерійський вогонь по нашим позиціям», — йдеться у дописі.

Фото: t.me/osirskiy

За словами Сирського, командування робить все можливе, щоб не допустити просування російських військ та утримати позиції. 

Блок новин за темою

Новини за темою