Web Analytics

Ще одна підозра Ширяєву: інформація харківського СБУ

Екскерівнику «Східного корпусу», а нині координатору громадської організації «Патріоти — За життя» Олегу Ширяєву оголосили підозру в побитті чоловіка та хуліганстві. Правоохоронці також вважають, що він також причетний до координації силових груп, які планували «розхитати» ситуацію на Харківщині.

Деталі розслідування озвучив на брифінгу 3 серпня начальник Управління Служби безпеки України в Харківській області Роман Дудін.

За його словами, йдеться про дві статті Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство).

Один з епізодів стався 19 березня 2021 року: у Харкові побили чоловіка, якого нападники вважали пов'язаним з рухом «Азов». Потерпілий отримав удар кастетом і ножове поранення, побиття зняли на відео та розмістили в соцмережах.

«Дуже відверто, дуже зухвало били чоловіка і наголошували на тому, що він має стосунок до «Азову», до тих сил, які здійснюють захист суверенітету нашої держави з 2014 року», — зазначив Дудін.

Чи дійсно потерпілий пов'язаний з «Азовом», він не уточнив, порадивши звернутися до представників руху. Раніше один з лідерів «Національного корпусу» та Азовського руху Максим Жорін це заперечував. «До «Азову» чи «Національного корпусу» постраждалий стосунку не має. Справжня причина нападу невідома», — писав він у Telegram.

Силовики допитали свідка — водія потерпілого. За словами Романа Дудіна, у липні він добровільно з’явився до суду і надав покази, що підтверджують причетність Ширяєва до нападу. Координатору «Патріотів — За життя» оголосили підозру.

«Тобто до одного епізоду, який у нього був, якщо я не помиляюсь, у 2018 році, є епізод, який відбувся у 2021 році. Ширяєв створив групу з підконтрольних собі осіб, які отримували фактично заробітну плату за те, що виконували ті чи інші задачі. З того відео, матеріалів, що ми маємо, про що ми можемо казати, це дестабілізація ситуації у Харківському регіоні», — пояснив керівник облуправління СБУ.

Правоохоронці провели низку обшуків: знайшли в одному з приміщень плантацію конопель, зброю, мобільні телефони, перчатки та бланк, на якому зазначалося, що в Києві, Полтаві, Сєвєродонецьку, Харкові та Дніпрі мають бути у постійній готовності групи з трьох-п'яти людей.

«Для цих людей у будь-який момент може надійти завдання, бути готовим до виїзду у будь-яку секунду», — додав Роман Дудін.

У документі згадувалися представники «Нацкорпусу», містилися фотографії шістьох чоловіків. За словами Дудіна, це «лідери тих груп, які мають чітку проукраїнську позицію, підтримують цілісність, суверенітет нашої держави».

Фото: Facebook/Управління СБ України в Харківській області

Щодо нападу 19 березня начальник управління зазначив: «Вони очікували, що буде відповідь. Для чого? Щоб у політичному контексті розповісти про те, обґрунтувати своє існування перед політичною партією, яку вони представляють, і розповісти про те, що в Україні є фашизм, нацизм, громадян України утискають. Це групи, які працювали на дестабілізацію».

Фактично, вважає Дудін, йшлося про провокацію, після якої можна було б заявляти про політичний тиск та неспроможність захисту Україною політичних прав і свобод громадян.

Роман Дудін також нагадав, що на Харківщині розпочинається активна фаза передвиборчих перегонів.

«У нас відбуваються вибори міського голови. Сюди з усієї України вже приїхали дуже-дуже багато різноманітних людей: політологи, соціологи, чорні піарники тощо. Ці всі особи, які сюди заїжджають, мають різні сценарії того, що відбувається. Один зі сценаріїв — це дестабілізація: напади на опонентів, підпали автомобілів тощо. В тому числі й щодо певних проукраїнських сил, лідерів саме цих сил», — пояснив начальник управління.

За інформацією СБУ, з квітня 2021 року силові групи намагалися проїхати на Харківщину з Дніпра, Сєвєродонецька, Полтави, Києва. До деяких з них входили до 100-120 людей. Головних фігурантів — десятеро. 

Яка саме партія може бути зацікавлена в «розхитуванні» ситуації, Дудін не сказав. Також не уточнив, кого з народних депутатів СБУ вважає «контролером» силових груп. Але водночас — згадав заяви нардепа від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви.

«Окремий народний депутат почав передавати вже привіти. Я так розумію, що зазначена історія викликала певний в нього якийсь супротив внутрішній, він почав активно передавати Telegram-каналами, у Facebook привітання співробітникам Служби безпеки, іншим правоохоронцям тощо. Користуючись нагодою, також можу сказати: нешанований народний депутате, силовий блок Харківщини, силовий блок України, всі патріоти, учасники АТО перебувають там, де вони мають перебувати, відповідно до свого місця проживання, вони ні від кого не ховаються», — заявив Роман Дудін.

Звинувачення Киви у тиску силовиків на свідка він відкинув.


Олег Ширяєв є підозрюваним у справі щодо конфлікту на елеваторі в Занках, що стався на початку вересня 2018 року. Група невідомих захопила господарство фермера Олександра Строгого, пред'явивши витяг з державного реєстру, згідно з яким підприємством володіла інша людина. Правоохоронці затримали понад 20 людей, серед яких був і Ширяєв. Їм оголосили підозру в хуліганстві із застосуванням зброї.

Екскерівника «Східного корпусу» також підозрюють у справі про події 2015 року в селищі Краснокутськ, де сталися сутички та напад на житло поліцейського.

Наразі Ширяєв під вартою.

Фото на головній: Facebook/Олег Ширяєв