Web Analytics

«Щастя у квадраті»: у харківському метро покажуть картини молодих художників

На станції метро «Наукова» відкриється виставка «Щастя у квадраті», присвячена 40-річчю кафедри монументального живопису Харківської академії дизайну і мистецтв.

Виставка проходитиме на станції «Наукова» з 14 грудня по 20 січня, повідомили в Харківській міській раді.

«Проєкт «Щастя у квадраті» був започаткований навесні 2020 року, коли розпочалася пандемія COVID-19. Під час карантину молодим митцям запропонували візуалізувати своє відчуття щастя на полотні розміром 1 кв. м», — йдеться в анонсі.

У проєкті взяли участь 34 вихованці кафедри. Загальна площа їхніх картин — майже 40 кв. м.

Фото: ХДАДМ 

Як додали в Харківській державній академії дизайну і мистецтв, упродовж 2020 року ця акція була своєрідною арттерапією для творчої молоді, відрізаної від звичних каналів спілкування.

«Коли створювався цей проєкт, ми не могли уявити, які виклики очікуватимуть кожного українця протягом неповних двох років. Саме 24 лютого 2022 року, коли російська віроломна агресія та війна скасувала карантин в один день, відкинувши в минуле те, що тоді здавалося важко здолати. У руїнах сучасної війни разом з містами й численними жертвами загинули й кілька наших «квадратів» щастя. Вони залишилися тільки в електронному і друкованому форматах, як свідчення про нашу долю й історію», — прокоментував куратор проєкту, професор ХДАДМ Євген Котляр.

Фото: ХДАДМ

Виставку спочатку проводили в галереї вишу. Організатори зазначають, що виставка символізує відновлення мистецької діяльності, головний мотив спротиву та надії Харкова та всієї України, що «стало важливою творчою місією саме зараз».

Блок новин за темою