Web Analytics

Середню і старшу школу у Харкові відправили на дистанційне навчання

З 3 листопада в усіх класах загальноосвітніх шкіл Харкова, крім початкових, запроваджується дистанційний режим навчання. За рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, такий режим мали запровадити днем раніше.

Як повідомила директор Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко, з 3 листопада учні 1-4 класів навчатимуться у школах, решта учнів — дистанційно.

За словами Деменко, більшість учнів вийшла до закладів 2 листопада через організаційні питання. 

«Необхідно було провести медогляди, провести бесіди з дітьми щодо майбутнього дистанційного навчання, внести відповідні корективи в розклад. З завтрашнього дня (3 листопада) початкова школа вчиться у стаціонарному режимі, а старша — в дистанційному», — сказала очільниця департаменту.

Дитсадки продовжують працювати. 

У музичних школах і школах естетичного виховання навчання проводиться тільки індивідуально, групові заняття скасовані.

Фото: kharkivoda.gov.ua

За рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС, школи Харківщини мали перейти на дистанційне навчання з 2 листопада (окрім 1-4 класів, яким дозволили навчатися у звичайному режимі).

«Ми всі школи в червоній зоні переводимо на дистанційне. Але діти 1-4 класів — це ті діти, які ще не можуть повною мірою самостійно користуватися комп’ютерною технікою, сама методика навчання інша», — пояснював заступник голови Харківської обладміністрації Тарас Пастух.

Рішення щодо навчання у школах районів і міст області, які увійшли до помаранчевої зони, ухвалюють комісії на місцях, додав він.

Після того, як Харків вивів школярів на навчання 2 листопада, начальник поліції Харківщини Валерій Сокуренко прийшов на нараду до Харківської міськради, щоб, як він сказав, роз'яснити вимоги державної та регіональної комісій. Цього робити не довелося — директорка профільного департаменту Ольга Деменко доповіла, що усі школярі, крім 1-4 класів, і так вчитимуться дистанційно з 3 листопада. 

Схожа ситуація із відправленням школярів додому пізніше, ніж визначено, сталася у Харкові на початку карантину в березні 2020 року. Тоді Харківський міський голова Геннадій Кернес не погоджувався із рішенням уряду. Коли карантин таки ввели, Ольга Деменко так само пояснювала вихід учнів на навчання організаційними заходами. 


2 листопада набуло чинності нове епідемічне зонування. Харків залишається у червоній зоні. Останнім часом на Харківщині реєструють 700-800 випадків за добу.