Web Analytics

Село Піски-Радьківські під контролем ЗСУ — Борівська селищна рада

Триває боротьба за звільнення лівобережної частини Борівської громади на Харківщині. За даними місцевої влади, ЗСУ вже відбили село Піски-Радьковські. Генштаб це ще не підтверджував.

На Борівщині 26 вересня не вщухали бойові дії, триває боротьба за звільнення лівобережної частини громади, повідомили у Борівській селищній раді.

«ЗСУ витісняють противника, але визволені території потерпають від ворожих обстрілів. Звуки вибухів також постійно чути з півночі, сходу та півдня. Окупаційна влада залишила громаду, майже всі колаборанти також втекли», — йдеться у повідомленні ради.

Частина місцевих жителів протягом останнього тижня виїхала на більш безпечні території. Решта залишаються вдома, у разі небезпеки ховаються в підвалах та укриттях.

Пересуватися вулицями та автошляхами між населеними пунктами наразі небезпечно. Електрики, мобільного зв’язку та інтернету немає.

Фото: Telegram/Борівська селищна рада

Звільнення населених пунктів громади на лівому березі Осколу почалося з півдня. За інформацією Борівської селищної ради, село Піски-Радьківські — другий за розміром  населений пункт громади, де до війни було близько 2 тис. жителів — вже під контролем ЗСУ.

«Але українські  військові наразі ще виявляють там групи російських військових, проводять зачистки, розмінування», — попередили у раді.

У Пісках-Радьківських наразі багато залишків розбитої російської військової техніки.

За словами Борівського селищного голови Олександра Тертишного, ще не вдалося повністю оцінити збитки, але вже очевидно, що зруйновано багато житлових будинків, господарчих споруд, повністю знищений дитячий садок, пошкоджена школа: повилітали шибки, у стінах діри від снарядів, зруйновано дах.

«Попереду оцінка всіх масштабів руйнувань в селі Піски-Радьківські, але ясно одне: наші земляки пережили жахливі місяці, наслідки яких ми будемо відчувати ще дуже довго. Наразі нашим головним завданням є забезпечити мешканців деокупованих населених пунктів нашої громади продуктами харчування, ліками, підтримати їх морально, відновити електро-, газо-, водопостачання та зв’язок», — сказав Тертишний.

Генеральний штаб ЗСУ звільнення села це ще не підтверджував.


У Балаклії, нещодавно звільненій від російських окупантів, 26 вересня відновили електропостачання. В обладміністрації кажуть, що тепер можна буде запустити й водопостачання, поновити роботу банків та інших установ.