Web Analytics

СБУ розслідує обстріли Станиці Луганської та Врубівки як терористичні акти

Бойовики посилили обстріли на Донбасі. У Станиці Луганській пошкоджена будівля дитсадку, у Врубівці під вогнем опинилася школа. Є травмовані.

Минулої доби, 17 лютого, бойовики 60 разів порушували «режим тиші», повідомили у штабі операції Об’єднаних сил. 3 них 43 — із застосуванням забороненої Мінськими домовленостями зброї.

Напередодні порушень було лише вісім.

Під вогнем опинилися позиції українського війська поблизу Новотошківського, Водяного, Трудівського, Старогнатівки, Південного, Майорська, Лобачева, Новоселівки Другої, Луганського, Старого Айдару, Мар’їнки, Світлодарська, Троїцького, Попсної, Зайцева, Новозванівки, Станиці Луганської, Пісків, Гольмівського, Хрящівк, Сизого, Авдіївки, Шумів, Травневого, Невельського, Донецького, Опитного, Гранітного та Широкиного.

Бойовики стріляли з артилерії калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм, протитанкових ракетних комплексів, гранатометів тощо.

«Від дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення, ще один — бойове травмування. Воїни перебувають в лікувальному закладі. Стан здоров’я пораненого — середньої важкості, травмованого — задовільний», — мовиться у ранковому зведенні штабу.

По Станиці Луганській випустили загалом 32 артилерійські снаряди калібру 122 мм.

«Пошкоджено споруду дитячого садочку, де в цей час перебували діти та вихователі. Також ушкоджень зазнала й комунальна інфраструктура – половина населеного пункту залишилася без електроживлення», — кажуть у штабі.

За його інформацією, троє працівників дитсадку отримали контузії.

З артилерії обстріляли й селище Врубівка. Пошкоджено будівлю місцевої школи, де на той час перебували 30 учнів та 14 вчителів. Їм довелося ховатися у підвалі. Ніхто не постраждав.

Також пошкоджений газогін — без газу залишилися 70 квартир та близько 100 приватних будинків.

Голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин повідомив, що під обстріл потрапила й залізнична станція Кіндрашівська-Нова на Луганщині та локомотивне депо.

«Працівники станції і депо не постраждали. Пошкоджено, але не виведено з ладу один тепловоз. Пошкоджені будівлі депо», — написав він у своєму Telegram-каналі.

Коли обстріл припинився, станція та депо продовжили роботу. Адміністрація оцінює збитки. 

За словами Камишина, вогонь вели з боку окупованої території.

Фото: Telegram/«Залізні зміни»

Щодо обстрілу Станиці Луганської та Врубівки Служба безпеки України порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, який спричинив тяжкі наслідки).

«На місцях подій працюють оперативно-слідчі групи СБУ. Вони допитують свідків, очевидців та постраждалих від ворожих атак, вивчають та документують обставини злочинів окупантів», — розповіли у відомстві.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що головною ціллю обстрілів було мирне населення, оскільки основний удар прийшовся на освітні заклади та житлові райони.

«Російське командування направило сильний удар проти освітніх закладів і житла. Головним об'єктом атаки стало мирне населення. Це воєнний злочин і відверта провокація», — сказав він, виступаюци на засідання Верховної Ради 18 лютого.

Резніков зазначив, що про ймовірність такої провокації неодноразово повідомляли раніше.

«Переконаний, що однією з причин цієї масованої провокації саме вчора було проведення засідання Ради безпеки ООН, яке було присвячене Мінським домовленостям. Це традиційна тактика російської сторони: завжди перед засіданнями ТКГ, перед зустрічами у «нормандському форматі», перед будь-якими важливими міжнародними подіями, що стосуються російсько-української війни, влаштовуються якісь інциденти, щоб сформувати тло, яке російська сторона вважає вигідним», — сказав міністр.


Зранку 18 лютого, станом на 11:00, штаб ООС звітував про 33 порушення режиму тиші. З них 22 — із забороненої зброї. Поранених на той час не було.