Web Analytics

Завантаження...

Самоназваному голові Борової Агаркову загрожує 15 років тюрми

Учасник проросійських акцій у Харкові 2014 року Сергій Агарков, який втік до РФ після подій Майдану та повернувся на Харківщину під час російської окупації частини області, підозрюється у колабораційній діяльності. Перед контрнаступом ЗСУ Агарков втік до РФ разом з окупантами. 

Під час окупації 59-річний Агарков став «заступником мера» захопленої Балаклії, а невдовзі «очолив» так звану Борівську військово-цивільну адміністрацію, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

«Чоловік став відомим ще у 2010 році завдяки своїй участі у відомому українському телешоу, де показував «трюки» — бив себе сокирою у живіт, засовував у ніс цвяхи і ковтав факел, що горів. Підозрюваний мав антиукраїнську позицію ще з 2014 року: був керівником організації «Союз народного единства» та одним з авторів сепаратистського проєкту «Дорожная карта Новороссии». Згодом він поїхав до РФ. Як «голова» псевдоадміністрації проводив службові наради з керівниками комунальних підприємств та державних установ, що функціонували під час окупації смт Борова. Крім того, «посадовець» організовував подання запитів до РФ, в яких зазначав потреби цих підприємств та установ, з проханням, аби російська влада допомогла їх вирішити», — зазначає прокуратура. 

Під час перебування в Балаклії Агарков у супроводі іншої проросійського особи з Харкова Сергія Моїсеєва зірвав табличку з іменем голови Ізюмської райдержадміністрації.

Моїсеєв та Агарков під час окупації Балаклії, літо 2022. Скріншот

Перед наступом Збройних сил України втік до РФ. За фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) Агаркову загрожує до 15 років тюрми. Правоохоронці готуються оголосити його в розшук.