Web Analytics

Руйнування та нерозірвані снаряди: цвинтар «Сосни» закрили для входу

Кладовище в районі Великої Данилівки у Харкові тимчасово закрили для відвідування. Родичів похованих просять не приходити у поминальні дні — територію ще не розмінували.

Про закриття цвинтаря «Сосни» для відвідувачів повідомили 30 березня у Харківській міській раді.

Кладовище на вулиці Генерала Удовиченка від початку повномасштабного вторгнення було під постійними російськими артобстрілами. Там значні руйнування, а працівники цвинтаря неодноразово знаходили снаряди, які не розірвалися.

«Зараз територія повністю не обстежена щодо наявності вибухонебезпечних предметів і не визнана безпечною. Таким чином, цвинтар «Сосни» закритий для відвідування. Просимо з розумінням поставитися до таких дій адміністрації та пропонуємо утриматися від відвідування та прибирання місць поховання ваших родичів до завершення відповідної перевірки», — просить керівництво комунального підприємства «Заповіт».

Померлих ховатимуть у робочому порядку, після погодження з керівництвом кладовища. Для цього необхідно звернутися за телефонами: (050) 402 58 45, (050) 364 11 92.

Фото: Харківська міськрада

Загалом на Харківщині сапери мають обстежити понад 1,2 млн га території, каже голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«Для розмінування такої великої території до нас направили додаткові розрахунки з інших регіонів України. Зараз таких розрахунків уже більш як 20, а за тиждень має стати близько 30», — зазначив посадовець.

Зараз, за його словами, розміновують передусім підходи до ліній електропередачі, щоб відновити електропостачання на деокупованих територіях.

Також на Харківщині готові розмінувати 250 тис. гектарів сільськогосподарських угідь.

«Ми надали цю інформацію профільному в цьому питанні Міністерству економіки та чекаємо на відповідь. Також чекаємо на міжнародну підтримку, оскільки для такого масштабного гуманітарного розмінування потрібен досить великий ресурс», — додав Синєгубов.


Цього року на Харківщині через мінну небезпеку обмежують відвідування кладовищ під час великодніх свят і поминальних днів. 

Комунальники вже просили жителів Харкова не відвідувати цвинтар №17, поки його остаточно не перевірять сапери. Також закликали за можливості не ходити й на інші кладовища — через ризик обстрілів.

Фото на головній (ілюстративне): ДСНС