Web Analytics
Розслідування воєнних злочинів рф: Харківський інститут соцдосліджень з’ясував, кому довіряють українці | MediaPort

Українці найбільше довіряють міжнародним, громадським організаціям та СБУ в розслідуванні воєнних злочинів рф.

Про це йдеться у дослідженні Харківського інституту соціологічних досліджень про ставлення людей до міжнародних воєнних злочинів.

«Оцінки ефективності роботи цих органів випливають з рівня довіри до них. Найбільш ефективними в розслідуванні воєнних злочинів є міжнародні (48%) та громадські організації (42%) та СБУ (43%). Найменш ефективні — суди (28%), прокуратура (28%), поліція (28%) та Офіс Омбудсмана (23%)», — зазначено у результатах опитування.

Джерело: khisr.kharkov.ua

Респонденти повністю погоджуються з тим, що росія вчиняє проти України воєнні злочини (95%), злочини проти людяності (95%), злочини агресії (96%) та геноцид (90%).

«У фокус-групах та глибинних інтерв’ю абсолютно всі постраждалі громадяни, незалежно від категорії, до якої вони належать, впевнено погодилися з тим, що Росія вчиняє найтяжчі міжнародні злочини проти України, насамперед геноцид населення», — вказує ХІСД.

Джерело: khisr.kharkov.ua

До ключових воєнних злочинів, які вчиняють росіяни щодо українців, опитані відносять вбивства цивільного населення, руйнування житлових будинків, цивільної інфраструктури, нанесення психологічних травм українцям, особливо дітям.

«Майже всі респонденти (92%) зазначили, що перш за все мають бути розслідувані злочини щодо вбивства та тортур людей на окупованих територіях. Більшість опитаних також вказали на першочерговість розслідування таких злочинів, як обстріли цивільної інфраструктури (78%), використання заборонених видів зброї (73%) та депортація українців у Росію (72%), — зазначає інститут.

У фокус-групах та інтерв’ю більшість постраждалих пояснювали, що ставляться до заочних процесів скептично через те, що не вірять в їх ефективність, в те, що засуджена людина понесе покарання. Водночас, на думку частини респондентів, якщо іншого способу засудити злочинця не має, то заочно це все одно потрібно робити.

Для дослідження опитали 1119 респондентів з підконтрольних Україні територій. У фокус-групах брали участь переселенці, сім’ї зниклих безвісти, цивільні з районів активних бойових дій та інші постраждалі від війни.

Більше результатів дослідження — у звіті на сайті ХІСД.