У Київському районному суді Харкова 30 червня розглядають питання про обрання запобіжних заходів фігурантам справи про розкрадання бюджету під час зведення фортифікацій. Серед п’яти підозрюваних — ексзаступник мера Харкова та ексдепутат міськради Андрій Руденко.

Як повідомляє кореспондент «МедіаПорта», першим розглядають клопотання щодо директора підприємства Дмитра К., який, за версією слідства, входив до злочинної групи на чолі з Руденком.

Захист просив закрити засідання від преси, однак суддя не задовольнила цього клопотання.

Підозрюваний — 51-річний директор ТОВ «Буд-техпром», зареєстрований у Златополі, живе у Харкові, одружений, має двох неповнолітніх дітей та доглядає літню матір.

За словами прокурора, вина директора підприємства у привласненні майна в особливо крупних розмірах під час зведення фортифікацій підтверджується доказами, серед яких протоколи обшуків, негласних слідчих дій, оглядів мобільних телефонів тощо. Прокурор просить взяти підозрюваного під варту без можливості внесення застави, адже вважає, що на волі він зможе переховуватися від органів слідства, розуміючи тяжкість злочину (передбачає покарання до 13 років позбавлення волі). Прокурор вважає, що є ризик впливу на свідків, знищення або спотворення матеріалів тощо.

Захист заперечив ризикам, озвученим прокурором.

Сам підозрюваний сказав, що визнає провину частково та просить призначити йому запобіжний захід у вигляді застави.

Захист наполягає на мінімальній заставі для підозрюваного. Один з адвокатів сказав, що підзахисний лише номінально значився директором підприємства, а фактично був прорабом на будівництві.

ДОПОВНЕНО. Суд взяв підозрюваного під варту без визначення застави. У нього є пʼять днів на апеляцію.

28 червня поліція та прокуратура повідомили про затримання ексзаступника міського голови Харкова Андрія Руденка та ще чотирьох членів «злочинної організації» — двох керівників підприємств та двох фізичних осіб — підприємців. Їх підозрюють у розкраданні бюджетних коштів на облаштуванні фортифікацій в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Йдеться про суму в 5,4 млн грн.