Web Analytics

Розбили школи, медзаклади, тепер обстрілюють житло: російські окупанти знищують будинки у Липецькій громаді

27 травня російські авіаудари зруйнували та пошкодили щонайменше п'ять багатоквартирних будинків у Липцях. Після цілеспрямованих ударів по інфраструктурі російський агресор почав нищити житло, розповів «МедіаПорту» начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко. 

За інформацією ОВА, вчора у Липцях росіяни розбили п'ять багатоповерхівок, чи були там мешканці?

Передусім хотів би сказати, що це все йде не спонтанно, а за якимось планом. У Липецькій громаді 17 населених пунктів, в яких 10 шкіл. На сьогоднішній день деякі школи повністю зруйновані. Більшість шкіл мають значні пошкодження. Медичні заклади також усі розбиті, зруйновані або мають дуже великі пошкодження. Зруйновані магазини. А тепер дійшла черга і до житла наших громадян. Це і приватне житло, і багатоповерхові будинки. Вчора був удар, який російські військові завдали по чотириповерхових будинках у селі Липці. Такі саме удари завдані по селу Глибокому та Лук'янцях. Це відбувалося протягом останніх трьох-чотирьох днів.

Вперше так б’ють по житлових будинках?

Раніше це були поодинокі випадки по житловому фонду. Зараз йде масовий обстріл житлового фонду. Особливо це стосується села Липці. Крім того, і в інших населених пунктах проходять такі обстріли. Людей у цих будинках не було, усі евакуйовані. Останнього евакуювали тиждень тому. У громаді залишаються 236 людей, з них 149 — люди, які перебувають у непідконтрольних ЗСУ населених пунктах, решта — у населених пунктах, які постійно обстрілюються. Евакуація триває. На жаль, ще багато людей вагаються, виїжджати чи не виїжджати.

Що відомо про долю людей, які опинилися в окупації?

По катуваннях у мене немає даних, а от про жертви є. З села Лук'янці трьох поранених вивезли до Бєлгородської області. У Лук'янцях [від початку російського наступу 10 травня] загинула жінка, в Глибокому — чоловік, у Пильній мати з сином. Це було у перші години, коли російські війська наступали. Є дані від мешканців. У Лук'янцях, коли жінка загинула, чотири дні пролежала на подвір'ї біля свого дому. І потім тільки на прохання мешканців [російські окупанти] дозволили її поховати на подвір’ї.

Фото: Поліція Харківщини/2022

Чи вдається мешканцям громади, які зараз на окупованій території, вийти до вас, евакуюватися?

Нині немає можливості. Перші хвилини-години, коли почалася ця окупація, люди ще виривалися. З Пильної виїхала сім'я, у них був транспорт, вони змогли виїхати. З Лук'янців виїхали ті, у кого був свій транспорт. І пішки виходили. А зараз вже неможливо виїхати. Залишається одна дорога — на росію.

Яка зараз ситуація у Липецькій громаді?

Інтенсивність обстрілів — не можна сказати, тихіша чи слабша. Тому що в кожну хвилину може бути обстріл. І якщо не КАБами, то артилерією, мінометами обстрілюють нашу громаду. На жаль, в зоні досяжності артилерії вся наша громада, тому кожен населений пункт у зоні особливого ризику. Люди, які залишились, ховаються, нікого не побачиш.

І ще перед активною фазою, перед 10 травня, були дуже активні обстріли села Липці, тому РЕС, підстанція, була повністю зруйнована. Тільки частина Липців і Слобожанського до останнього часу була з електроенергією. На сьогодні всій громаді електроенергія відсутня, газопостачання відсутнє, тому що постійні обстріли йдуть, є руйнування газопроводів, тому що немає можливості їх лагодити. Сьогодні проходить евакуація мирного населення тільки спеціальним транспортом. Звичайним транспортом ми не можемо туди заїхати. Ми не можемо забезпечити безпеку і тим, хто евакуює, і тих, кого ми евакуюємо. Броньованими автомобілями стараємося вивозити. І це велика допомога від ДСНС і Нацполіції.

Читайте також: Поліція потребує броньованого транспорту, РЕБів — патрульний з Вовчанська