Web Analytics

Російський удар по центру Харкова 23 січня пошкодив пам'ятку архітектури

Будівля Національної академії правових наук України на вулиці Пушкінській, яка має статус пам'ятки архітектури, та житлові будинки навколо неї пошкоджені внаслідок російського удару по центру Харкова 23 січня. Поруч з будівлями напередодні ввечері вдарили дві ракети. 

«Унаслідок влучання агресора ми маємо пошкодження великої кількості житлових будівель. Крім всього, маємо пошкодження пам'ятки архітектури. Ми проводимо обстеження щодо пошкоджень. По вибитих вікнах відпрацьовуємо дуже швидко. Завдання першочергове — це закрити контури. Також обстежуємо покрівлі для того, щоб максимально швидко їх полагодити», — прокоментував «МедіаПорту» на місці удару заступник міського голови Віталій Мірошник

За його словами, пошкодження пам'ятки архітектури на вул. Пушкінській, 70 — значні. Щоб почати її відновлення, необхідно обстежити будівлю та дослідити конструкції. 

«Це інструментальне дослідження, розробка проєктно-косторисної документації. А якщо це пам'ятка, то це, мабуть, не буде стосуватися капітального ремонту. Це буде реставрація. Це дуже важкий процес, тому що необхідні відповідні наукові дослідження, архіви», — сказав Мірошник. 

Консервація будівлі теж потребуватиме розробки проєкту. 

«Це фактично те саме, що і реставрація. Але, тим не менш, сьогодні працюємо, комісія проведе відповідні обстеження і будуть надані відповідні доручення щодо подальших обстежень, як інструментальних, і розробки проєктно-документації», — сказав заступник міського голови. 

Будівля академії — колишній будинок купця Германа Гельферіха, зведений наприкінці XIX століття.

За інформацією харківського архітектора Віктора Дворнікова, який документує руйнування пам'яток у Харкові, всередині колишнього особняка зруйновані інтер'єри, столярні вироби, паркет, ліпнина.

«На жаль, усе зникло незворотньо та перетворилося на купу сміття», — написав архітектор після огляду кімнат. 

Фото: Віктор Дворніков/Facebook

Крім будинку на Пушкінській, 70, за словами Дворнікова, після обстрілу в цьому районі пошкоджені понад 30 об'єктів культурної спадщини. 

За словами Віталія Мірошника, руйнування зафіксували у 10 житлових будинках. Є пошкодження комунікацій. 

«Практика показує, що після того, як ми більш досконало проходимо обстеження, пошкодження [виявляються] набагато більшими, ніж попередньо нам здається. Центр — це старі будинки, старі покрівлі, і вони дуже вразливі щодо вибухів. Що стосується вибухів, які відбулися тут, а їх тут було два, це дуже потужні вибухові хвилі і дуже потужні, на жаль, руйнування», — сказав Мірошник.

Третя за добу серія російських ударів 23 січня пролунала у Харкові після 22:00. 

Фото Ірини Гнатюк

Блок новин за темою