Web Analytics
Російський удар по гіпермаркету в Харкові забрав життя матері з донькою — парафіянок громади УГКЦ | MediaPort

47-річна Ірина Мироненко із 12-річної донькою Марією — серед загиблих харків'ян внаслідок російського авіаудару по «Епіцентру» 25 травня. У гіпермаркеті родина була втрьох — чоловік Ірини Юрій, водій благодійної організації «Карітас», вижив і з опіками перебуває у лікарні. 

Отець Андрій Насінник з храму св. Миколая Чудотворця УГКЦ, куди регулярно приходили Мироненки, називає цю родину кістяком парафії: 

«Наша парафія вже більше 20 років як заснована. Родина Мироненків, можна сказати, — з витоків нашої релігійної, парафіяльної спільноти. Родина Мироненків була кістяком нашої парафії. Вони дуже часто приходили до храму — не тільки на недільні богослужіння, але також і у будні дні. Вони приходили разом зі своїми дітьми, онуками. Вони приносили мир через дітей до нашого храму. Вони були дуже щирими, чуйними.

Від початку повномасштабного вторгнення вони допомагали як волонтери при храмі, допомагали людям, роздавали гуманітарну допомогу. Вони завжди випромінювали спокій, радість у ці непрості часи, які ми зараз переживаємо. Вони допомагали, молилися, приходили до святого причастя, приводили своїх дітей. 

Вони мають ще старшу свою доньку Надію, яка одружена і має своїх дітей. І вони разом цілою родиною приходили до нашого храму і просили цього заступництва, підтримки у цей непростий час війни, молилися за усіх військових, зносили свої молитви до Господа Бога за мир в Україні і за нашу перемогу.

Чоловік Ірини, його звати Юрій, також був в цьому торговому центрі разом з ними, він вижив, перебуває в лікарні, він має великі опіки. 

Він бачив свою сім’ю, яка перебувала разом з ним в одному відділі торгового центру. Він усіма способами шукав можливості врятувати їх. Але через завали, неможливість доступу, він не міг врятувати свою сім’ю. І в останній момент, коли було надзвичайно гаряче, коли його тіло було з опіками, він вибрався з епіцентру пожару. І таким чином врятував своє життя».

Сестра Олексія згадує, як Марія з батьками займалася волонтерством. Дівчинка грала на бандурі та співала. 

«Марія Мироненко була дуже жвавою дівчиною. Вона дуже любила життя. Вона була комунікабельна, творча, креативна, грала на бандурі. Дуже легка на підйом. Вчора ми мали зустріч з нашими дітьми, це лишиться травмою для дітей, великою втратою. Вона любила дітей, ми любили її. Вона раділа життю… Ми вчора згадували її відкритість, її любов. Вона з кожним могла знайти спілкування — з маленькими, середніми, дорослими.

Я пам’ятаю її дитиною з 8 років, але час війни зробив такий поштовх — вона подорослішала дуже швидко. Вона любила музику, цікавилася бандурою, читала багато, любила літературу. Творчою дитиною була. Мала гарні організаторські здібності. Я думаю, що це є вихованням мами. І також її бабусі — вони перші приходили у храм. Також її старша сестричка приходила до нашої молоді, у нас є християнська спільнота «Квіти Слобожанщини», вона також була учасницею цієї спільноти. Родина була пов’язана із храмом. І це добро, духовність передається далі.

Дві керованих авіабомби були скеровані конкретно, щоби знищити людей. Тут, мабуть, задіяне не лише керівництво держави, яка нас б’є, це, напевно, також і народ. Бо те, що сталося у великому гіпермаркеті, це не зробила одна людина, це спрямований геноцид проти українського народу. У супермаркеті, гіпермаркеті перебувають лише цивільні люди, тим більше це була субота, обідній час, гарний день. 

Це зло потрібно засуджувати. Молимося, щоб Господь якнайшвидше допоміг нам зупинити це зло, щоб Господь дав нам мир, захистив нас. Ми, українська нація, яка живе, яка бореться, яка молиться і яка стоїть».

Парафія відкрила збір на підтримку близьких загиблих.  

Читайте також: Удар по «Епіцентру»: серед загиблих — 17-річний юнак