Web Analytics
Росія відмовилася обговорювати обмін політв'язнів — Геращенко | MediaPort

Українська сторона Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі вимагає надати повну інформацію про українців, яких незаконно утримують на території Росії й ОРДЛО.

Про черговий етап перемовин щодо обміну заручниками розповіла представник України в Гуманітарній підгрупі ТКГ, народний депутат Ірина Геращенко.

«Російські «ихтамнеты» (до речі, моє слово, треба б запатентувати) можуть і далі писати сльозливі листи Путіну. В рельсу. РФ від них відмовилася. Категорично відмовилася обговорювати передачу росіян на політв’язнів Кремля — українців. І в рамках гуманітарної підгрупи, і в рамках ТКГ», — написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що Київ також вимагає звільнити трьох українських військових, яких бойовики вже чотири роки — з часів боїв під Дебальцевим — утримують у Донецьку. В обмін на цих бійців пропонують звільнити трьох росіян, засуджених за злочини на Донбасі. Однак, за словами Геращенко, «реакції — нуль».

«Українська сторона підняла ще одне питання: в нас є всі підстави остерігатися, що деякі наші заручники могли бути закатовані в тюрмах окупованих територій, — додає нардеп. — Ми надали ОБСЄ інформацію про 13 громадян, яких ОРДЛО протягом цих років включали в списки на обмін, але потім з незрозумілих причин їх прізвища зникли зі списків тих, кого підтверджують і утримують. Ми вимагаємо повної інформація про долі цих людей. Так само як і про долі більше 70 українців, утримання яких від нас приховують».

Мінськ. Заручники. Російські « ихтамнеты» ( до речі, моє слово, треба б запатентувати) можуть і далі писати сльозливі…

Опубликовано Iryna Gerashchenko Среда, 30 января 2019 г.



Перемовини щодо обміну протягом двох останніх місяців представники української сторони називали безрезультатними. Як заявляла Ірина Геращенко, обмін блокується «через відсутність політичної волі РФ». Київ неодноразово пропонував провести обмін у різних форматах, зокрема наприкінці грудня і на початку січня, проте досягти домовленості не вдалося.

Читайте MediaPort у Telegram