Web Analytics
Роботу Росії в Раді ООН з прав людини призупинили | MediaPort

Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй 7 квітня ухвалила резолюцію, якою призупинила роботу Росії у Раді ООН з прав людини.

Про рішення Генасамблеї ООН розповіли у пресслужбі Верховної Ради України.

«Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою призупинила роботу Росії у Раді ООН із прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні російськими військовими», — кажуть у парламенті.

Фото: Facebook/Постійне представництво України в ООН
Фото: Facebook/Постійне представництво України в ООН

У Постійному представництві України в ООН уточнили, що за припинення роботи Росії проголосували 93 країни. Серед них — майже всі держави Європи, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Японія, Південна Корея, Ізраїль, Колумбія, Уругвай, Парагвай, Коста-Ріка, Панама, Перу тощо.

Проти висловилися 24 країни: Росія, Білорусь, Китай, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Сирія, КНДР, Куба, Нікарагуа, Алжир, Болівія, Бурунді, Габон, ЦАР, Конго, Еритрея, Ефіопія, Малі, Зімбабве та В’єтнам.

Ще 58 країн утрималися.

«Воєнним злочинцям не місце в органах ООН, які займаються захистом прав людини. Дякую усім державам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї ООН та обрали правильний бік історії», — прокоментував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.



Президент Володимир Зеленський назвав рішення Генасамблеї «потужним виявом солідарності».


«Призупинення участі РФ у Раді ООН з прав людини — важливий крок. Це чергове покарання Росії за агресію проти України. Вдячний партнерам за потужний вияв солідарності. Маємо надалі злагоджено тиснути на РФ на всіх міжнародних форумах. Примусимо Росію до миру разом!» — йдеться у дописі на сторінці Зеленського у Twitter.



У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ ухвалила рішення про дострокове припинення з 7 квітня своїх повноважень члена Ради ООН з прав людини.

Ухвалену Генасамблеєю резолюцію у МЗС Росії назвали «неправомірним і політично мотивованим кроком з метою демонстративного покарання суверенної держави-члена ООН, що здійснює незалежну внутрішню та зовнішню политику».

Виключити Росію з Ради ООН з прав людини закликали країни Великої сімки і Європарламент.