Web Analytics

Рік без світла: у Золочівській громаді заживили ще три села

Фахівці обленерго відновили електропостачання у трьох селах Богодухівського району Харківщини. Через бойові дії електрики там не було близько року.

Світло повернули до сіл Костянтинівка, Андріївка та Сніги, повідомили у «Харківобленерго».

За словами очільника Золочівського підрозділу обленерго Віталія Олійника, ці три села залишилися без електрики навесні минулого року. Ремонт мереж там почали у березні 2023-го.

«Складнощі з ремонтом виникали із декількох причин. По-перше, через мінну небезпеку. Сапери знайшли тут три мінні поля. Окрім того, в самих селах було розкидано дуже багато «Пелюсток»,  — розповідає Олійник.

По-друге, електромережа зазнала серйозних руйнувань: до прикладу, у Костянтинівці пошкоджені майже всі прольоти ЛЕП.

«По-третє, ми зважали на військову ситуацію: на деяких ділянках відстань до кордону — лише 6 км. Також на швидкість відновлення впливала погода. Та ж Андріївка розташована у заплаві річки — це фактично болото, тому певний час мали проблеми із заїздом до місць ремонту», — додав керівник підрозділу.

Фото: «Харківобленерго»

Наразі енергетики Золочівщини заживлюють село Уди та окремі будинки в селах Дуванка, Калинове та Одноробівка, куди повертаються люди.


Електрику також повернули до прикордонного села Андріївка Одноробівського старостинського округу. Роботи ускладнювалися тим, що лінія електромереж проходить повз річку, а польові дороги, що  ведуть до села, досі небезпечні.