рф ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо КНДР: Кулеба опублікував фото з Харкова
У МЗС України російське вето назвали «явкою з повинною», що підтверджує отримання північнокорейських боєприпасів.
Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України.
«Деструктивний крок РФ лише підтверджує її зацікавленість у скасуванні санкційного режиму, що, очевидно, розглядається у Москві як перешкода для поглиблення військового співробітництва двох режимів. Фактично, це явка з повинною, яка підтверджує отримання Москвою озброєнь та боєприпасів у порушення санкцій та використання зброї північнокорейського походження у війні проти України», — сказано у повідомленні.
Очільник відомства Дмитро Кулеба, коментуючи вето, опублікував фотографію з Харкова — з уламками північнокорейської ракети, якою рф ударила по місту 2 січня.
«На фото зображена північнокорейська ракета, яка вдарила по Харкову на початку цього року. Ми повинні перемогти режим Путіна шляхом рішучих і колективних дій, щоб гарантувати, що такі жахливі фотографії не з’являться в інших країнах і частинах світу», — написав Кулеба у Twitter.
Today, Russia was the only country to veto a draft UN Security Council resolution extending the mandate of the Panel of Experts of the 1718’s Sanctions Committee, which monitors sanctions, including arms embargo, against North Korea.
This is actually a guilty plea. Moscow no… pic.twitter.com/N3Z5isAYIy
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 28, 2024
рф використала право вето 28 березня під час голосування за проєкт резолюції про продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718. Група протягом 14 років моніторить і розслідує дотримання санкцій щодо КНДР. Із 30 квітня група не зможе працювати.
«Зловживаючи своєю нелегітимною присутністю у кріслі постійного члена РБ, росія вчергове підриває авторитет цього органу у питанні підтримання міжнародного миру та безпеки. Росія застосувала вето саме у той час, коли Група експертів офіційно розпочала розслідування порушень Москвою запровадженого проти КНДР режиму збройового ембарго внаслідок закупівлі у Пхеньяна озброєнь та боєприпасів, зокрема балістичних ракет, що використовуються російським агресором у війні проти України», — зазначають у МЗС.
У міністерстві наголосили, що згортання діяльності Групи відповідає злочинним цілям Росії — подальшому посиленню військових потенціалів авторитарних режимів.
Українські дипломати закликали всі держави-члени ООН засудити вето росії та зробити рішучі кроки, що припинять постачання північнокорейської зброї до росії.
«Голосування є ще одним прикладом того, як незаконна присутність Росії в Раді Безпеки ООН ставить під загрозу глобальну безпеку. Ми закликаємо всі миролюбні країни рішуче засудити вето Росії та згуртуватися за Україну в боротьбі проти російської агресії та поширення терору та беззаконня у всьому світі», — сказав Кулеба.
Уламки північнокорейської ракети виявили в Харкові після російського удару 2 січня. Експерти розповіли, що боєприпас схожий на «Іскандер», але зроблений не так якісно, має певні відмінності у будові.
За інформацією ГУР Міноборони України, росія використовує на фронті й артилерійські снаряди з Північної Кореї.
Дивіться та читайте також: Харків після обстрілу 2 січня: понад 50 поранених — фото, відео