Web Analytics

Резніков написав заяву про відставку: кого планують призначити новим міністром оборони

Олексій Резніков залишить посаду міністра оборони. Питання щодо його відставки Верховна Рада планує розглянути вже цього тижня.

Про це розповів у вечірньому відеозверненні 3 вересня президент Володимир Зеленський.

«Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці понад 550 днів повномасштабної війни. Я вважаю, що міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом», — сказав глава держави.

Очолити міністерство має керівник Фонду державного майна Рустем Умєров.

«Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури», — додав президент.

 

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія підтвердив, що цього тижня Верховна Рада розгляне обидва питання — і щодо звільнення Олексія Резнікова, і щодо призначення Рустема Умерова.

«Більше кадрових питань на цьому тижні не буде», — зазначив Арахамія.

 

Олексій Резніков вранці 4 вересня повідомив, що написав заяву про відставку.

«На виконання рішення президента України Володимира Зеленського подав до Верховної Ради України заяву про відставку. До звіту готовий. Тримаймо стрій!» — йдеться у дописі на його сторінці у Facebook.

Він також додав фото документа, де перелічує свої здобутки на посаді, серед яких зміцнення міжнародного партнерства у сфері оборони, реформа закупівель тощо.

«За 22 місяці виконано ключові завдання, які було визначено під час призначення мене на посаду», — додав Резніков.

Фото: Facebook/Олексій Резніков

Рустему Умєрову, якого планують призначити на посаду міністра оборони, 41 рік. Він родом із Самарканда (Узбекистан), потім жив у Криму. За освітою — фінансист.

З 2004 року працював у сфері телекомунікацій, у 2013-му заснував інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation.

У 2019 році був обраний народним депутатом. У Верховній Раді очолював тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання використання міжнародної матеріально-технічної допомоги. Був співголовою депутатського об'єднання «Кримська платформа», учасником української переговорної групи з рф.

З вересня 2022 року очолює Фонд державного майна.

Фото: Facebook/Рустем Умєров


Роботу Олексія Резнікова на посаді міністра оборони неодноразово піддавали критиці. Претензії стосувалися, серед іншого, закупівель продуктів і форми для армії, роботи військкоматів, порушень під час мобілізації.