Web Analytics

«Республіка літератури»: у Харкові письменники обговорять французький погляд на війну в Україні

В Art Area ДК в межах проєкту «П’ятий Харків» 1 листопада відбудеться зустріч з французькими літераторами. Учасники говоритимуть про російське вторгнення в Україну та його наслідки.

Про це повідомили в Харківському літературному музеї.

«У Харкові зустрінуться зірки сучасної французької літератури. Говоритимемо про війну, Україну, Європу та справедливість, а ще будуть читання французької поезії під музику. Подія — знак солідарності французьких письменників та інтелектуалів з українською боротьбою проти російського вторгнення», — зазначають організатори.

Заплановані дві головні теми:

  • як у Франції бачать російське вторгнення в Україну та український спротив;

  • як сучасні французькі інтелектуали переосмислюють місце України в світі після російського вторгнення.

У розмові братимуть участь:

  • Емманюель Каррер — французький письменник, сценарист і кінорежисер. Його щотижневі статті публікувалися в L'Obs у Франції, El País в Іспанії, la Repubblica в Італії та Le Temps у Швейцарії.

  • Олівʼє Вебер — французький письменник, романіст і репортер, відомий висвітленням воєн в Іраку та Афганістані. Упродовж 25 років був військовим кореспондентом: у Центральній Азії, Африці, на Близькому Сході та в Іраку.

  • Тетяна Огаркова — українська літературознавиця, викладачка Києво-Могилянської академії, спеціалістка з французької літератури, авторка франкомовного подкасту L’Ukraine face à la guerre

  • Володимир Єрмоленко — український філософ і журналіст, президент Українського ПЕН, головний редактор сайту UkraineWorld.

Охочих долучитися чекають 1 листопада о 18.00 в Art Area ДК (вул. Чернишевська, 13).

Вхід вільний.

Зустріч проходитиме в рамках проєкту «П'ятий Харків» та програми візитів іноземних письменників, журналістів та культурних діячів в Україну In Solidarity With Ukraine.

«Республіка літератури» 

Проєкт «П'ятий Харків» веде Харківський літмузей за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», письменника, музиканта і громадського діяча Сергія Жадана.

Програму In Solidarity With Ukraine організували Український ПЕН та Український інститут за сприяння Празького центру громадянського суспільства.

Фото на головній (Ілюстративне): Facebook/Аrt Area ДК

Блок новин за темою