Ремонт дороги на Золочів: як пояснюють доцільність у громаді — відео
На Харківщині почали ремонтувати трасу, що поєднує Харків та Золочів. Зголосився на це лише один учасник. За 136 млн грн мають відновити пів сотні кілометрів шляху.
Йдеться про поточний ремонт дороги Т-21-03, розповів заступник начальника з розвитку автомобільних доріг Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області В’ячеслав Назаренко.
«Ця дорога загальна — тут буде і ямковий ремонт, і посилення там, де ділянка повністю була зруйнована до земельного полотна. В цьому випадку ми виконуємо «картами», тобто невеликими ділянками», — пояснює Назаренко.
Траса пролягає від Харкова до російського кордону. Проходить через місто Дергачі, селище Золочів та село Олександрівку. Протяжність ділянки, що ремонтують, — 54 км. Два роки полотно не оновлювали, каже голова Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко. За його словами, шлях потрібен і цивільним, і військовим.
«Хто каже, що не потрібно це робити, це невіра в Україну. Не зайдуть сюди кацапи. І у 2022 році не зайшли окупанти, і зараз не зайшли. По-перше, ця дорога для військових. Десь відвалилася якась запчастина, бортують колеса — дійсно, два роки не робили дорогу. Кожного дня поранені. Занадто сильно було розбито, тому це дуже важливо для нас. І бригади, і прикордонний загін, і ті окремі батальйони, які у нас перебувають — всі вони писали голові ХОВА. Це питання розглянули на Раді оборони області й надали гроші», — говорить Коваленко.
Цією дорогою везуть і гуманітарну допомогу.
Хто ремонтує трасу
Дорогу ремонтує ТОВ «Автомагістраль» з Одеської області, що кілька років працює на Харківщині. За словами Назаренка, ажіотажу на тендері не було через близькість до кордону та небезпеку російських обстрілів.
«Тільки один підрядник виявив бажання працювати на зазначеній дорозі. Після закупівлі по тендеру економія склала 12,9% — орієнтовно 12 мільйонів гривень. Договір з підрядником підписали на 136 млн грн», — сказав заступник начальника Служби відновлення на Харківщині.
Над відновленням дороги працює понад 40 дорожників, задіяні 40 спеціальних машин. Після зняття старого полотна дорожники вкладають шар щебеню та випробовують на міцність. Далі вкладають асфальтобетонну суміш. Гарантія — близько року, але у Службі сподіваються, що дорога прослужить довше. В’ячеслав Назаренко каже, через дефіцит коштів передусім намагаються відновлювати логістичні маршрути: завершили ремонт на ділянці Ізюм — Борова, триває ремонт на ділянці Веселе — Горохуватка.