Web Analytics

Ракетний удар по Куп’янську: загинула директорка краєзнавчого музею

Внаслідок російського ракетного удару по Куп’янську 25 квітня загинули директорка місцевого краєзнавчого музею Ірина Осадча та працівниця закладу Олена Водоп'янова.

Про загибель Ірини Осадчої повідомила працівниця Харківського історичного музею Ольга Сошникова.

«Виконуючи свій обов'язок, на своєму робочому місці — в музеї, рятуючи людей і колекцію — загинула директор музею Ірина Анатоліївна Осадча», — написала Сошникова у Facebook.

За її словами, Осадча очолювала заклад понад 10 років.

«Під її керівництвом музей був одним з кращих на Харківщині, це був осередок культурного життя Куп'янська. Колектив активно займався проєктним менеджментом і завдяки виграним грантам активно розвивався», — згадує Сошникова.

Під час повномасштабного вторгнення російські війська майже одразу захопили Куп'янськ, і до вересня 2022 року він був під окупацією.

«Ірина Анатоліївна робила все можливе, щоб врятувати музейні предмети. Після звільнення продовжила цю важливу роботу з рятування нашої культурної спадщини. До сьогодні... До останньої миті, як справжній директор, дбала про життя своїх співробітників», — додає Ольга Сошникова.

Фото: Facebook/Ольга Сошникова

Друга загибла — працівниця краєзнавчого музею Олена Водоп'янова, кажуть у Департаменті культури і туризму Харківської обладміністрації.

До зруйнованої будівлі музею принесли квіти та свічки в пам’ять про загиблих.

Голова Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін назвав загиблих жінок «справжніми героями, які під час обстрілу були на робочому місці».

«Люди, які кожного дня, незважаючи на обстріли незважаючи на ситуацію в Куп’янську, приходили на роботу і робили свою справу — для громади, для міста», — сказав він.

КУП'ЯНСЬК 25.04.2023

Опубликовано Андрій Беседіном Вторник, 25 апреля 2023 г.

Російська армія вдарила по Куп’янську вранці 25 квітня. Ракета С-300 поцілила у будівлю краєзнавчого музею у центрі міста. Загинули дві жінки, ще 10 людей зазнали поранень.