Рада підтримала ринок землі: як голосували харківські мажоритарники
8 з 13-ти харківських мажоритарників проголосували за відкриття ринку землі.
Це члени фракції «Слуга народу» Олександр Бакумов, Юрій Здебський, Олександр Куницький, Олексій Красов, Андрій Одарченко, Євген Пивоваров, Дмитро Любота, Олександр Літвінов.
Як відсутні під час голосування вказані члени фракції «Слуга народу» Вікторія Кінзбурська, Марія Мезенцева, Дмитро Микиша, член фракції «Опозиційна платформа — За життя» Олександр Фельдман, позафракційний Дмитро Шенцев.
Голосів «проти» серед харківських нардепів не було.
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року, Верховна Рада України підтримала 259 голосами «за» в ніч на 31 березня. Розглянули більше чотирьох тисяч правок.
Результати голосування:
- За: 259 (206 — «Слуга народу», 23 — «ЄС», позафракційні — 5, «Голос» — 13, «Довіра» — 12
- Проти: 24 (12 — «Батьківщина», «Слуга народу» — 2, «ОПЗЖ» — 2, «За майбутнє» — 2, «ЄС» — 1, позафракційні — 4, «Довіра» — 1).
- Утрималися: 3 («Слуга народу» — 2, «За майбутнє» — 1).
- Не голосували: 29 («Слуга народу» — 3, «ОПЗЖ» — 23, «За майбутнє» — 1, позафракційні — 2).
Законом статті 130 і 131 Земельного кодексу України викладено у новій редакції.
Згідно з новою редакцією статті 130 набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:
а) громадяни України;
б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
в) територіальні громади;
г) держава.
Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.
Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення. Цей абзац втрачає чинність за умови та з дня схвалення на референдумі рішення, визначеного в абзаці восьмому частини першої цієї статті.
Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності забороняється.
Проголосувати за закон про відкриття ринку землі закликав напередодні і на самому позачерговому засіданні Верховної Ради президент України Володимир Зеленський. Це одна з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.
-
Теги:
- Верховна Рада,
- земля