Web Analytics

«Пʼятихатки-БАМ» оголосила збір на підтримку родин загиблих волонтерів

Громадська організація «Пʼятихатки-БАМ» опублікувала рахунок для пожертв на підтримку родин двох загиблих волонтерів. 

«Ми прагнемо допомогти родинам загиблих волонтерів. Ви також можете долучитись до надання їм підтримки у цю тяжку хвилину», — йдеться у повідомленні організації у Facebook. 

  • Посилання на банку Mono
  • Номер картки банки: 5375 4112 0863 3409

Прощання з волонтерами відбудеться 22 вересня у П'ятихатках. 

Що розповіли в організації

Близько двох останніх місяців волонтери громадської організації «Пʼятихатки-БАМ» вивозили з-під обстрілів жителів Купʼянського району та Вовчанської громади. Задля безпеки деталі евакуацій не розголошували. 

Сергій Шалигін — досвідчений волонтер, Вадим Забара долучився до команди на час реабілітаційної відпустки. 

«Сергій та Вадим — мешканці П'ятихаток, наші сусіди, справжні Патріоти нашої Країни та Міста. Вадим до того ж брав участь у бойових діях, очікував одужання, щоб продовжити», — повідомили в організації. 

Сергій Шалигін. Фото: ГО Пʼятихатки-БАМ/Facebook

Вадим Забара

Для евакуації цивільних організація задіяла усіх волонтерів та транспорт. 

«Нашими зусиллями було успішно евакуйовано більше 100 осіб, в тому числі діти, багато тварин. А разом із волонтерами інших організацій та Координаційним центром врятованих більше 1000. Але 19 вересня сталося лихо: керована авіабомба впала поруч із нашою автівкою. Люди загинули одразу», — йдеться у дописі організації. 

19 вересня російська окупаційна армія вдарила по мосту через річку Оскіл, який перетинали волонтери. Знищено три автомобілі, в тому числі мікроавтобус харківської громадської організації «П'ятихатки-БАМ». Загинули восьмеро людей.

Евакуація цивільних 19 вересня була узгодженою з владою та відбувалася за правилами безпеки, повідомили у Координаційному гуманітарному центрі Харківщини.