Web Analytics

Примусової евакуації немає, щодо офлайн-навчання — вирішують: як Золочівщина живе під обстрілами

Від початку повномасштабного російського вторгнення у Золочівській громаді на Харківщині загинули 69 людей, пошкоджені майже півтори тисячі житлових будинків та інфраструктура.

Про ситуацію у громаді розповів на пресконференції начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

У громаді пошкоджені півтори тисячі будинків

За даними місцевої адміністрації, від початку вторгнення загинули 69 жителів громади, 107 дістали поранень.

Пошкоджені або знижені близько 1,5 тис. приватних будинків. Зруйнована інфраструктура, особливо у прикордонні. З 13 шкіл пошкоджені 11, у селах Уди та Макарове — повністю знищені. У селі Світличне зазнав руйнувань Будинок культури. Обстрілами побиті дитячі садки, медзаклади тощо.

«Погані справи у нас зі сільскогосподарськими об’єктами, підприємствами. Практично усе прикордоння розбито. Б’ють по ангарах, техніці, погоріли склади палива», — розповів Коваленко.

Утім, зазначив він, у цілому ситуація у громаді стабільна. Працює банк, пошта, крамниці, ринки.

Фото: ГУНП у Харківській області

Чи буде офлайн-навчання — ще вирішують

Повернутися до традиційної форми навчання у Золочівській громаді можуть три навчальні заклади.

«Остаточного рішення ще немає. На сьогодні, можливо, працюватимуть офлайн два дитячі садки та гімназія — але, можливо, не з 1 вересня, а дещо пізніше, коли у закладах завершать ремонт», — каже Коваленко.

Інші об’єкти не мають укриттів, які відповідають вимогам щодо безпеки.

«Я розумію, що потрібно готуватися до освітнього процесу. Але на сьогодні в нас, на жаль, немає можливості з точки зору безпеки та умов, які визначені керівництвом області та ДСНС щодо укриттів. Ніхто ж не думав, що буде війна, і укриття не побудували. Це  стосується не тільки нас, а й взагалі сільської місцевості… Будемо готуватися до наступного учбового року. Встигнемо чи ні — покаже час», — додав посадовець.

За його інформацією, у населених пунктах громади залишається близько 1,5 тис. школярів з майже 2,5 тис.

Фото: ГУНП у Харківській області

Примусову евакуацію не оголошували

За словами Віктора Коваленка, жителі громади, які мали таке бажання, вже виїхали.

«На сьогодні в Золочівській громаді примусової евакуації немає», — сказав він.

«Примусово… Діти — так, є сенс. Ну а як ти бабусю змусиш виїхати?» — додав голова громади.

З населених пунктів, які постійно під вогнем, люди самі хочуть виїхати, говорить Коваленко. Лише останнім часом зі станції «Одноробівка» вивезли чотирьох жителів із семи, що там залишалися. Решту згодом теж евакуюють.

Водночас частина жителів Золочівщини зараз повертається попри обстріли.

Фото: ГУНП у Харківській області


Золочівська громада має 50 км спільного кордону з росією. Захопити її російським військам рф не вдалося, окрім сіл Макарове і Турове — звідти вони пішли під час контрнаступу ЗСУ у вересні 2022 року.