Безпекова ситуація у Старосалтівській громаді на Чугуївщині стабільна, причин для примусової евакуації наразі немає.

Про це у коментарі «МедіаПорту» повідомив начальник Старосалтівської селищної військової адміністрації Антон Палєй. 

За його словами, люди евакуюються за власним бажанням. 

«Офіційно евакуації ми ще не оголошували. Наразі поки для цього потреби немає. Зараз це на власний розсуд людей. Для примусової евакуації наразі немає потреби. З продуктами усе гаразд. Намагаємось, щоб на лівому боці громаді люди мали необхідні послуги, медичні у першу чергу. Загалом, усе гаразд, ситуація контрольована. В обласній військовій адміністрації є такий сервіс, що можна звернутися і людям допоможуть з евакуацією, але зараз я таких випадків не бачив, не фіксуємо. Хто бажає, то виїжджає, здебільшого власними силами», — розповів Антон Палєй.

За його словами, наразі у громаді живуть близько семи тисяч людей: 

«Усього 20 населених пунктів по громаді, але є такі маленькі, що вони є тільки на карті. Основні на лівому березі — це Хотімля, Зарічне, Гонтарівка, Томаківка, Кирилівка. На правому березі — Старий Салтів, Молодова, Шестакове. Загалом по громаді близько семи тисяч людей живуть. Оскільки ми відносно недалеко від міста, то ситуація динамічна — люди пересуваються між Харковом та своїми домівками. Бо після деокупації було більше 80% будинків пошкоджено, багато хто переїхав жити у місто, є такі, що і за кордоном».

Російська армія атакувала Старий Салтів та Печенізьку громаду. Фото: Архів/2023 рік

У порівнянні з жовтнем, у листопаді безпекова ситуація у громаді майже не змінювалася, зазначив начальник СВА. Російські військові б’ють по громаді майже щотижня. 

«Час від часу є удари. Б’ють усім підряд: і ракетами, FPV-дронів, на щастя, ще немає, є поодинокі випадки розвідників, є «Ланцети», «Шахеди». Ситуація безпекова у порівнянні з попередніми місяцями більш-менш однакова. Стабільно раз в якийсь час щось може вдарити. Якоїсь чіткої статистики немає, але прилітає регулярно — раз на тиждень десь ми можемо щось таке зафіксувати. Буває, коли пару тижнів нічого, а буває — кожного дня б’ють», — зауважив Антон Палєй.

За даними начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, по Старому Салтову 7 грудня російські військові завдали ракетного удару, загинули 49-річний і 66-річний чоловіки, постраждали чоловіки 37, 38, 41, 43, 47, 48 років та двоє 39-річних чоловіків. 

Читайте також новини Харкова на MediaPort: Унаслідок російського удару по Харківщині загинув працівник будівельної компанії