Web Analytics

Проєкт «Подкаст терапія» закривають після розслідування

Український актор Євген Янович заявив, що закриває «Подкаст терапію» — проєкт, який він вів у співавторстві зі Спартаком Субботою. Суббота тривалий час називав себе кандидатом психологічних наук, хоча ще не став ним, а також психотерапевтом — розслідування, що вийшло на сайті «Свідомі» та в YouTube, доводить, що він не має достатньої освіти для психотерапевтичної практики і надавав неправдиву інформацію. 

Про рішення закрити «Подкаст терапію» Євген Янович повідомив на сторінці в Instagram.

За його словами, частина наведеної інформації у розслідуванні психотерапевта Іллі Полудьонного, виявилася для нього новою.

«Мені складно зробити висновки про все розслідування в дану секунду. Але є рішення, які я прийняв наразі, і вони остаточні», — каже Янович.

За його словами, «Подкаст терапія» більше не виходитиме, скасований і тур містами України.

«Важливо розуміти. Я щиро переконаний, що 86 випусків подкасту були корисними і я реально не отримував жодного повідомлення, де мені б написали: «Через ваш подкаст моє життя стало гірше». Натомість, протилежних повідомлень були тисячі. Я б дуже хотів, аби люди приділяли увагу собі і розвивались далі. Мені подобалось відчуття, що я робив щось корисне. Принаймні, мені так здавалось», — зазначив актор.

«Чи маю я якісь відповіді? Я знаю, що буде суд. І він має розставити все на свої місця. Ось і все», — підсумував він.

Психотерапевт Ілля Полудьонний з'ясував, що Спартак Суббота вдався до поширення неправдивої інформації, аби створити собі імідж досвідченого фахівця-психотерапевта. Розслідування Полудьонного вийшло у виданні «Свідомі» та у YouTube.

Автор заявляє, що Суббота майже п’ять років публічно позиціонував себе як кандидата психологічних наук, хоча більшу частину цього часу ще не мав такого ступеня, не мав медичної освіти, не був психіатром і медичним психологом.

Дисертацію Спартак Суббота захищав у Харківській медичній академії післядипломної освіти. Як стверджує автор розслідування, вона містить сумнівні висновки та посилання на псевдонаукові журнали.

Спартак Суббота звинувачення відкидає, хоча жодних документів не опублікував, і має намір судитися. 

«Це не перший хейт, з яким я стикаюся. Це нормально, так буде і далі. Я це переживу, але я не дозволю ображати свою аудиторію, обзивати її та робити висновки з приводу людей, які мене слухають, дивляться, яким я подобаюся. Це якісь неправильні висновки, як мені здається»,заявив він у відеозверненні, опублікованому у TikTok.

Від співпраці з Субботою відмовляється видавництво «Віхола», де вийшла його книга «Припини це». 

«Ми не додруковуватимемо нові тиражі книжки «Припини це», а також не будемо видавати нову книжку автора. Наразі ми працюємо над тим, аби владнати усі технічні та юридичні аспекти припинення нашої співпраці», — повідомили у видавництві.


Спартак Суббота у соцмережах представляється як «когнітивно-поведінковий та схема-терапевт, директор Інституту доказової психотерапії, кандидат психологічних наук». «Подкаст терапія» — один з найпопулярніших українських подкастів. В Apple Podcasts він піднявся до першого місця, відеоверсії випусків у YouTube набирають сотні тисяч переглядів.