Web Analytics

Противники повернення проспекту Жукова демонтували нові таблички

На кількох будинках проспекту, якому Харківська міська рада повернула попередню назву, напередодні ввечері зняли таблички з іменем Петра Григоренка та встановили інші — «проспект Маршала Жукова». Щойно встановлені вказівники зняли противники повернення пр. Жукова.

Таблички на проспекті почали міняти увечері 25 червня, повідомив телеканал UA: Харків. Нові покажчики з іменем Георгія Жукова помітили на кількох будинках: №№17, 19, 21, 23, 31.

За словами харків’янина Сергія Тимохіна, його знайомий побачив драбину за вікном і вирішив, що до сусідів намагаються вдертися невідомі.

«Біля будинку, біля його вікна, встановили драбину якісь люди, як йому здалося, полізли до сусідів. Оскільки він був один в кімнаті, незрозуміло, що відбувалося, люди спустилися і поїхали собі. Це була біла «Волга» з драбиною на багажнику. Подзвонив, вийшов з хати, подивився, що так, вікно у сусідів ціле, але побачив, що змінена табличка», — розповів Тимохін.

На місце викликали поліцію. Патрульні попросили робочих припинити роботи до завтра.

Люди, які змінювали таблички, журналістам не представилися. Сказали, що діють на підставі угоди.

Тієї ж ночі нові вказівники зняли, повідомляють представники громадської організації «Світанок».

«Харківська громада демонтувала нові вуличні покажчики, які намагались встановити комунальники про те, що проспект Петра Григоренка тепер носить ім'я кривавого маршала Жукова», — йдеться в дописі на сторінці організації у Facebook.

Харківський активіст Валентин Бистріченко розмістив у Facebook світлини з частково зігнутими табличками та людьми, які їх знімають.

Фото: Facebook/bystrichenkoval

Питання про повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова Харківська міська рада розглянула 19 червня. «За» проголосували 59 депутатів. Проти — 13. Ще 13, включно із самим Харківським міським головою Геннадієм Кернесом, не голосували. 

В Українському інституті національної пам'яті назвали рішення міськради незаконним і вимагали від міського голови його не підписувати. Геннадій Кернес рішення підписав. 20 червня його офіційно оприлюднили. 

Позафракційний депутат міськради Ігор Черняк звернувся до поліції, там відкрили провадження за статтею «Зловживання владою або службовим становищем». УІНП звернувся до генпрокурора з проханням відкрити кримінальне провадження за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму (ст. 436-1 Кримінального кодексу України), а також звернутися в інтересах держави до адміністративного суду із позовом про визнання рішення протиправним та його скасування.

Позов з вимогою визнати незаконним і скасувати рішення міськради до Харківського окружного адміністративного суду направив представник нардепа Андрія Білецького Дмитро Ципліцький. Справу зареєстрували, провадження має розглянути Вікторія Рубан. 

Читайте MediaPort у Telegram