Протести ФОПів у Києві: палатки, сутички та сльозогінний газ
У Києві сталися сутички під час акції протесту підприємців — учасників руху «Save ФОП». Є постраждалі як з боку мітингувальників, так і з боку правоохоронців.
Учасники руху «Save ФОП» влаштували акцію протесту у центрі Києва 15 грудня. Її оголосили «Податковим майданом», з лозунгом «Бізнес має працювати! Локдаун — зло!».
Мітингарі протестували проти карантинних обмежень, які, на їх переконання, негативно відіб’ються на малому бізнесі, та проти посилення податкової політики. Вони також вимагали розглянути та ухвалити законопроекти щодо спрощення обліку доходів для ФОП, запровадити мораторій на перевірки на час карантину, а також у подальшому ухвалювати рішення щодо малого бізнесу лише після обговорення з підприємцями.
⚡️Гуртуймося, друзі ! Ні холод, ні спека; ні сніг, ні дощ- не стануть перешкодою нашій боротьбі! ❗️15 грудня, о 9-00,…
Опубликовано Підприємці України / #SaveФОП Вторник, 8 декабря 2020 г.
Охорону в урядовому кварталі посилили, за порядком стежили поліцейські та нацгвардійці. Рух вулицями Грушевського, Садовою та Інститутською обмежили.
Протестувальники зібралися біля Верховної Ради, а потім рушили ходою до майдану Незалежності, де намагалися встановити намети. Силовики спробували завадити цьому, що призвело до сутичок.
«Правоохоронці проводять із учасниками заходів профілактично-роз’яснювальну роботу, аби відновити правопорядок та не допустити правопорушень. Попри це, між громадянами та співробітниками поліції виникають короткотривалі словесні перепалки та штовханина», — так описали ситуацію у Міністерстві внутрішніх справ.
Активісти натомість заявили, що протест відбувається у мирний спосіб, а на Майдані — «безлад і беззаконня».
«Акція зареєстрована, ми розмістили намети і у мирний спосіб, без зброї маємо намір тут стояти за свої законні права – право на працю і право на підприємницьку діяльність», — цитує представника мітингарів Сергія Доротича «Бі-бі-сі».
Як передає «Громадське», учасники акції кидали в бік правоохоронців палиці, петарди, димові шашки та інші предмети, знімали з силовиків каски. Правоохоронці застосували сьозогінний газ, хоча пізніше звинуватили в цьому протестувальників.
Увечері у пресслужбі Нацполіції звітували, що намети на майдані Незалежності демонтовані. У відомстві заявили, що, повідомляючи про проведення акції, організатори не попереджали про встановлення наметів.
«Зважаючи на це, правоохоронці демонтували їх. У результаті виникла штовханина, а згодом група нетверезих чоловіків нанесла тілесні ушкодження трьом поліцейським. Їх із розбитими обличчями та забоями тіла госпіталізували», — йдеться у повідомленні Нацполіції.
Поліція порушила кримінальну справу за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Загалом під час акції на Майдані Незалежності 15 грудня, за даними МВС, зазнали травм близько 40 поліцейських. У міністерстві стверджують, що мітингарі застосували газові балончики.
«Одного правоохоронця під час штовханини вдарили по голові, внаслідок чого він втратив свідомість. Інші отримали опіки очей», — кажуть у МВС.
За даними «Громадського», під час знесення наметів постраждали 16 людей з обох сторін, їх госпіталізували.
Під час акції закривали станції метро «Хрещатик» та «Майдан Незалежності». Як розповіли у Київській міській держадміністрації, надійшло повідомлення про їх замінування. Станції перевіряли близько шести годин.
Кабінет міністрів вирішив посилити карантинні обмеження з 8 до 24 січня. У цей час зокрема, забороняється робота кав’ярень, ресторанів і барів (крім доставки та замовлень на винос), зачиняються кінотеатри, театри, фітнес-клуби, спортивні зали та басейни.
Для підприємців та найманих працівників передбачили можливість отримати матеріальну допомогу у зв’язку із запровадженням карантину — 8 тис. грн. Заявки приймають з 14 до 31 грудня.