Web Analytics

Прокурор просить 12 років ув'язнення для обвинуваченої у вибуху в пабі «Стіна»

Обвинуваченій Марині Ковтун інкримінують організацію теракту, посягання на територіальну цілісність України, придбання і зберігання зброї та боєприпасів.

У Київському районному суді Харкова сьогодні розпочалися дебати у справі про вибух у пабі «Стіна» в листопаді 2014 року, внаслідок якого постраждали понад 10 людей.

Сторона обвинувачення вимагає покарання у 12 років позбавлення волі.

«…Призначити остаточне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна», — зачитав прокурор Олег Максюк.

Обвинувачення не знайшло обставин, що пом'якшують покарання Ковтун. Як обставину, що обтяжує покарання, прокуратура вказує повторний злочин у складі групи за змовою осіб.

12 років позбавлення волі — це максимальна санкція, передбачена Кримінальним кодексом України, уточнила речниця прокуратури Харківської області Віта Дубовик.

Свою провину Марина Ковтун не визнає. Вона просить суд її виправдати. 

Вирок у справі оголосять орієнтовно 7 жовтня. 

Засідання транслювало Cуспільне.

Теракт в пабі «Стіна» на вулиці Римарській стався 9 листопада 2014 року. Біля барної стійки вибухнула міна, постраждали більше десяти відвідувачів закладу. Двоє отримали важкі травми і близько півроку перебували в лікарні.

Правоохоронці затримали підозрюваних — групу з 12 людей. Більшість з них потім обміняли на українських військових, утримуваних бойовиками на Донбасі. У СІЗО залишилася лише одна підозрювана — харків'янка Марина Ковтун. В СБУ називають її організатором вибуху. Ковтун звинувачують в організації теракту, а також у посяганні на територіальну цілісність України, придбанні та зберіганні зброї та боєприпасів.

Читайте MediaPort у Telegram