Web Analytics
Прокуратура оскаржуватиме вирок суду, який виправдав обвинувачену в сепаратизмі харків’янку | MediaPort

Лідерку «Жіночого руху Харкова» Ізабеллу Сіренко звинувачували у посяганні на територіальну цілісність України та незаконному зберіганні боєприпасів.

Справу розглядав Ленінський райсуд Харкова. Вирок, який виніс суддя В’ячеслав Євтіфієв, 6 серпня оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Обвинуваченій, яка тексті вироку позначена як ОСОБА_2, інкримінували дві статті Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

За інформацією LB.ua, обвинувачена — лідерка об’єднання «Жіночий рух Харкова» Ізабелла Сіренко.
 

Обвинувачена на одному з мітингів на площі Свободи у 2014 році
Обвинувачена на одному з мітингів на площі Свободи у 2014 році

За даними слідства, у червні 2014 року жінка брала участь у мітингу на площі Свободи в Харкові, де «здійснювала публічні заклики про зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України», а саме до відокремлення «Південного Сходу». Відеозапис мітингу також розмістили на відеосервісі YouTube.

У березні 2018 року правоохоронці знайшли вдома в обвинуваченої фрагмент підривного заряду, детонуючий шнур, запальну трубку, електродетонатор, корпуси гранат. За висновками експертів, з цих елементів збиралися три ручні осколкові гранати РГД-5, придатні до вибуху.

Під час суду жінка свою провину не визнала. Від дачі пояснень щодо обвинувачення вона відмовилась.

Сторона обвинувачення посилалася на пояснення свідків, вилучені елементи гранат і матеріали щодо обшуку, відеозапис мітингу.

Суд критично поставився до показів свідків щодо мітингу. Як зазначається в тексті вироку, перед допитом їм показували відеозапис акції, що є «порушенням порядку допиту».

Протокол обшуку і диск з відповідним відеозаписом суд визнав «недопустимими доказами» через порушення процедури.

Щодо відеозапису мітингу на YouTube в тексті вироку зазначається:

 «В судовому засіданні, встановлено, що з Інтернет-ресурсу, на який посилається обвинувачення, неможливо відкрити сайт, який би свідчив про розповсюдження інформації в Інтернеті, підставою якої стало звинувачення за ст. 110 КК України».

Також суд також висловив сумніви щодо результатів експертиз.

Фото: Facebook/Ленінський районний суд Харкова
Фото: Facebook/Ленінський районний суд Харкова

Суддя В’ячеслав Євтіфієв ухвалив:

«ОСОБА_2 — визнати невинуватою у кримінальному правопорушенні за ч. 1, ст. 110, ч. 1 ст. 263 КК України за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення та виправдати за пред`явленим звинуваченням».

Рішення ще не набуло законної сили — триває термін на його оскарження. Як повідомили «МедіаПорту» в прес-службі прокуратури Харківської області, прокуратура готує апеляцію.

Читайте MediaPort у Telegram