Web Analytics

Професійне захворювання на COVID підтвердили у шести харківських медиків, розслідування тривають

Головне управління Держпраці у Харківській області проводить 176 розслідувань за фактом інфікування COVID-19 189 медпрацівників. Щодо шести з них розслідування вже завершили. 

Про це повідомили в управлінні у відповідь на запит Суспільного

Повідомлення про зараження серед медиків представники обласного управління Держпраці почали отримувати 15 квітня. 

«Закінчено розслідувань — 6 по 6 особам. Визначеність, пов'язана з виробництвом — 6. Тривають 170 розслідувань по 183 особам, у тому числі 1 спеціальне розслідування», — йдеться у відповіді.

Спецрозслідування стосується смерті 59-річної санітарки обласної клінічної лікарні.

Загалом комісії працюють у 33 медзакладах регіону. До їх складу входять представники самих лікарень, фахівці Фонду соціального страхування, відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області, лікар-епідеміолог.

Медикам, які інфікувалися під час виконання професійних обов'язків, передбачені страхові виплати за законом «Про захист населення від інфекційних хвороб». 


За інформацією Харківської облдержадміністрація станом на 10 червня, в регіоні коронавірус підтвердили у 255 медиків, 180 з них вже одужали.

У Харківській ОДА та лабораторному центрі зазначали, що не всі медики інфікувалися на роботі, частина з них захворіла у побуті. 

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, в Україні станом на 10 червня захворіли 5184 медики. На амбулаторному лікуванні — 4198 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 986 медики. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 306 осіб, з них 29 медиків. Із числа людей, що одужали, — 2981 медпрацівник. Від ускладнень COVID-19 померли 40 медиків.