Працювали в окупаційній «адміністрації»: у Куп’янську чотирьом посадовцям оголосили підозри
Чотирьох службовців з Куп’янська Харківської області підозрюють у колабораціонізмі. За даними правоохоронців, під час окупації міста вони добровільно влаштувалися до нелегітимної місцевої «адміністрації».
Усі підозрювані — працівники різних управлінь Куп’янської міської ради, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, під час окупації 59-річна жінка погодилась стати «виконувачкою обов’язків головного спеціаліста сектору соціальних гарантій і компенсацій Управління праці та соціальної політики». Вона оформлювала документи для соцвиплат від рф — приймала заяви та закривала особові рахунки.
Ще троє обійняли однакові посади — стали «виконувачами обов’язків головного спеціаліста персоніфікованого обліку та автоматичної обробки інформації» в тому ж «управлінні».
«Їхні функціональні обов’язки дещо відрізнялися. 49-річна жінка займалася перевіркою заяв і готувала документи, пов’язані із соцвиплатами, до підпису керівнику «управління». 57-річна — відповідала за архівне збереження справ отримувачів соціальних виплат. А 48-річний чоловік налагоджував оргтехніку для своїх колег і надавав їм інформаційну та методичну допомогу», — йдеться у повідомленні прокуратури.
Після звільнення міста усі повернулися до своєї роботи в Куп’янській міськраді.
Усім чотирьом оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 2 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, додають у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.
Максимальне покарання, яке їм загрожує — заборона обіймати певні посади на 15 років з конфіскацією майна.
«Матеріали кримінальних проваджень скеровані до суду», — зазначили в поліції.
Поліція Харківщини розпочала співпрацю з Інтерполом щодо пошуку підозрюваних у колабораціонізмі, які виїхали до країн Європи.