Web Analytics

Працівницю дитсадка у Харкові підозрюють у корегуванні російських ударів

СБУ підозрює у державній зраді працівницю харківського дитсадка — за даними слідства, з осені 2023 року жінка спостерігала за військовими та передавала інформацію російському куратору.

«Фігурантка отримувала від окупантів геолокації потенційних цілей, а потім проводила там дорозвідку. Перебуваючи поблизу об’єкта, вона приховано спостерігала за ним, щоб встановити орієнтовну кількість особового складу та військової техніки. Потім отримані відомості агентка месенджером передавала своєму російському куратору у вигляді текстових повідомлень із позначенням координат на Google-картах», — повідомила Служба безпеки України

Окупаційні війська готували повітряні атаки на місто із застосуванням ракетного озброєння та «шахедів». 

В СБУ заявляють, що запобігли ударам по базі захисників Харкова, оскільки викрили підозрювану на початку її розвідувальної активності. Жінку затримали вдома. 

«За даними слідства, жінка була дистанційно завербована російською розвідкою восени 2023 року. У поле зору окупантів вона потрапила через свого знайомого з міста Куп’янськ, який під час захоплення райцентру втік до рф та приєднався до ворожих військ», — розповіли в СБУ.

Як повідомляє Харківська обласна прокуратура, фігурантці 54 роки. Її куратором був російський військовослужбовець, який воює проти України.

Затриманій оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). За рішенням суду вона перебуває під вартою. Жінці загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Чільне фото: Харківська обласна прокуратура/Telegram

Блок новин за темою