Web Analytics

Прапори, плакати та кордон поліції: як проходив марш «ХарківПрайд»

Цьогоріч масову акцію на підтримку рівних прав і можливостей, зокрема для представників ЛГБТ, проводили в Харкові вже втретє. Марш пройшов під охороною поліції, серйозних правопорушень не було.

Марш «ХарківПрайд» провели в Харкові 12 вересня. За оцінками організаторів, у ньому взяли участь близько 3 тисяч людей, поліція звітувала про 1 тисячу.  

Опівдні учасники рушили від площі Свободи до Саржиного Яру. Хода тривала дві години. Мітингарі  пройшли близько 2 км. Вони несли плакати з написами «Традиції бувають різними», «Пишаюсь своїм коханням», «Права людини — це не гра» та іншими, прапори із символікою ЛГБТ. Також вигукували: «Бунтуй, кохай, права не віддавай», «Треба вакцинацію від дискримінації».

Фото організаторів «ХарківПрайду»

«Це була мирна хода представників і представниць ЛГБТ-спільноти та всіх людей, що підтримують рівність прав і можливостей для всіх людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності», — зазначають організатори.

Цьогоріч акція проходила під гаслом «Безпека. Рівність. ХарківПрайд». Активісти озвучили три головні вимоги: належне розслідування злочинів на ґрунті ненависті, рівний доступ до державних інституцій та освіта без булінгу.

Під час ходи за правопорядком стежили правоохоронці, розповіли у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області. Марш супроводжували близько 800 поліцейських, частина з яких прибула з інших регіонів, а також 450 нацгвардійців, курсанти Харківського університету внутрішніх справ, групи поліції діалогу, кінологи, спецпризначенці.

Фото: hk.npu.gov.ua

Рух транспорту уздовж маршруту колони тимчасово перекрили.

«Безпека дорожнього руху забезпечена в повному обсязі. Всі заходи пройшли безпечно, і я сподіваюсь, що в подальшому не буде виникати ніяких жодних питань», — зазначила начальниця Управління патрульної поліції в Харківській області Альона Стрижак.

Одночасно проходила акція противників «ХарківПрайду». Вони вийшли з плакатами «Шлюб = чоловік + жінка», «Традиційна сім’я — майбутнє нації» тощо.

Фото: Telegram/«Фрайкор»

За інформацією «Суспільного», під час ходи на проспекті Науки невідомий чоловік забрав прапор ЛГБТ в одного з учасників. Ще одна група чоловіків намагалася спалити прапор ЛГБТ на узбіччі.

Серйозних правопорушень, за словами начальника управління превентивної діяльності ГУНП Сергія Бірбасова, не було.

«Ми пишаємося тим що це був найдовший марш! Цьогоріч ми йшли з музикою, барабанами та танцями, учасники оперативно проходили рамки, на вході не було хаосу. Ми задоволені результатом, та нам хотілося б, щоб містяни бачили нас не лише з вікон будинків — щоб Марш був більш відкритим для людей, а місто — більш відкритим до нас», — прокоментувала співорганізаторка «ХарківПрайду» Аня Зяблікова.


«ХарківПрайд» — щорічна ЛГБТ-подія, що включає лекції, публічні дискусії, майстерні, марш рівності тощо. Цього разу її поводили вже втретє.

У 2019 році в марші рівності взяли участь, за оцінками поліції та організаторів, від 2000 до 3000 людей. За інформацією поліції, сам марш рівності пройшов без серйозних порушень, але після заходу сталося кілька сутичок, зокрема — на вулиці Римарській та біля Шевченківського відділу поліції. Крім того, у саду Шевченка група чоловіків напала на хлопця, який не брав участь у ході. 

У 2020-му з огляду на карантинні обмеження у Харкові проводили автопробіг «АвтоПрайд».

«ХарківПрайд»