«Поверніть синів і доньок»: у Харкові відбулася акція на підтримку військовополонених
У святкові дні харків’янам нагадали про українців, які залишаються у полоні російського агресора.
На підземну акцію, яку організували у переході метро «Університет» із міркувань безпеки, ввечері 23 серпня прийшли близько пів сотні людей. Учасники зборів розгорнули державні прапори та плакати з гаслами:
«Герої мають бути на волі», «Я тут, бо вони там», «Борись за них, як боролися за тебе», «Врятуй з полону, не мовчи» та інші.
Акцію назвали «Звільни своїх», розповіла співорганізаторка Ярина Чаговець.
«Ми хотіли звернути увагу на те, що дуже багато наших хлопців і дівчат залишаються в полоні. Зараз ми маємо великий обмінний фонд, який хлопці набрали в Курській області. Ми маємо домовитися, щоб всі наші полонені повернулися додому, в наші рідні українські міста. Це було б дуже гарно, якби це відбулося до Дня Незалежності… Ми навіть не просимо, ми вимагаємо від держави виконати прохання всіх тих матерів, дружин, дітей, які чекають своїх батьків, друзів», — сказала Чаговець.
З фотографією сина на акцію прийшла харків’янка Наталія Шестакова, чий син Дмитро пішов на службу у серпні 2022 року, а у січні 2023 року зник безвісти під Кремінною на Луганщині.
«Це спільна проблема, спільна біда людей, які не мають звістки про своїх рідних, про своїх дітей… Я згадую сина на кожному кроці. Він потрапив до Національної гвардії України, 95-ї бригади. Пройшов навчання і потім потрапив на передову. Останній мій контакт з ним був 12 січня, а 15 він зник безвісти… Я вірю, що він живий. І я вірю, що побачу його подальше щасливе життя», — сказала Наталія Шестакова.
Вона звернула увагу, що їй відомо лише про вісьмох військових 95-ї бригади, яких повернули під час обмінів, ще один захисник загинув у полоні.
«Чому так мало приділяють уваги солдатам 95-ї бригади? До поточного часу, як діють обміни, тільки 8 наших захисників 95-ї бригади, повернуто з полону, і одне тіло загиблого у полоні. Я не знаю, до кого звертатися з цим питанням. Звісно, всі наші захисники заслуговують пошани і поваги, усім їм велика подяка на все наше життя, що ми живемо не в окупованому місті. Я харків’янка, весь час перебувала тут, не виїжджала. Тут проводила сина, тут і чекаю на нього. Вірю, що дочекаюся», — сказала Наталія.
Востаннє обмін полоненими між Україною та державою-агресором російською федерацією відбувся 17 липня, тоді вдалося повернулися 49 воїнів ЗСУ, семеро з них — з Харківщини.
У серпні 2024 року українська армія розпочала операцію у Курській області. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та президент України Володимир Зеленський повідомляли про поповнення обмінного фонду.