Web Analytics

Поширював російську пропаганду під час окупації: жителю Шевченкового оголосили підозру — прокуратура

Прокуратура передала до суду справу жителя Куп’янського району Харківщини, обвинуваченого в колабораціонізмі. Йому загрожує до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

Обвинувачений — 57-річний житель селища Шевченкове, повідомили в Харківській обласній прокуратурі. За даними слідства, під час окупації він погодився стати «головним спеціалістом сектору внутрішньої політики» в нелегітимній місцевій «адміністрації».

Чоловік, за твердженням прокуратури, допомагав просувати антиукраїнські наративи, розповсюджуючи серед місцевих жителів пропагандистську газету «Харків Z».

«На її шпальтах публікувались матеріали, за допомогою яких загарбники намагались створити позитивне ставлення до держави-агресорки. У статтях заперечувалась збройна агресія рф проти України, а окупанти були представлені як «визволителі». Також транслювалися тези щодо «турботи» рф та її готовності надавати будь-яку допомогу населенню», — йдеться в повідомленні.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Чоловік відповідав за збір інформації про місця для стендів і дошок оголошень, де мали розміщувати агітаційні матеріали. Також — збирав дані про виборчі комісії в громаді, шукав приміщення для проведення незаконного «референдуму» про приєднання Куп’янського району до росії.

Обвинувальний акт склали за ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Справу розглядатимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Обвинувачений під вартою. Йому загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Фото: Харківська обласна прокуратура


За підозрою в колабораціонізмі також затримали жителя Куп’янського району, який, за інформацією правоохоронців, під час окупації забезпечував пальним російських військових.

Блок новин за темою

Новини за темою