Web Analytics

Пошкоджених росіянами половецьких баб із Ізюма відправили на реставрацію

Скульптури руйнуються через обстріли та тисячолітній вік. 

Про це повідомила Ізюмська міська військова адміністрація.

«У зв’язку з їх майже тисячорічним віком та активними бойовими діями на території міста Ізюм у 2022 році, у скульптурах почали відбуватися швидкоплинні руйнівні процеси, через які з’явилась загроза взагалі втратити ці пам’ятки. На жаль, консерваційні роботи, які проводились на місці, не дали очікуваного результату», — йдеться у повідомленні.

Фото: Харківський історичний музей ім. Сумцова

Зазначається, що після консультацій з фахівцями Харківської філії Національного науково-дослідницького центру прийняте рішення про перевезення половецьких баб до Харкова для реставрації та відновлення.

Фото: Ізюмська МВА

Роботи по демонтажу та перевезенню пам’яток проводились під наглядом експертів дотриманням всіх необхідних умов та підписанням відповідних документів, наголосили в міськраді.

Скільки часу триватиме реставрація, поки не повідомляється.


Влітку баб закрили захисними конструкціями. Хоча ще після звільнення міста у вересні минулого року говорилося, що, можливо, їх доведеться перевезти до Харкова.

Фото: Ізюмська МВА

Майже прямим попаданням снаряду війська рф зруйнували одну з дев'яти баб, які стояли на горі Крем'янець, інші були посічені. 

Фото: Харківський історичний музей ім. СумцоваФото: Ізюмська МВА

Кам'яні половецькі баби під Ізюмом — історичний пам’ятник, датований IX-XIII ст., є візитівкою міста.

Фото на головній: Ізюмська МВА

Блок новин за темою