Web Analytics
«Порятунок тварин Харків» вивіз з-під обстрілів на півночі Харківщини майже 1,5 тис. тварин: як підтримати організацію | MediaPort

Представники громадської організації «Порятунок тварин Харків» за півтора місяця вивезли з Липецької та Вовчанської громад близько 1450 тварин. Їх лікують, шукають місця перетримки або нових господарів. 

Масово евакуювати собак, котів та свійських тварин почали з 10 травня, коли російська армія розпочала новий наступ на півночі Харківщини, розповіла «МедіаПорту» менеджерка з комунікації ГО «Порятунок тварин Харків» Ярина Вінтонюк. У середу, 19 червня, вивезли ще вісьмох собак з Вовчанська — тварини знесилені та у стані стресу. 

«Для кожної з них створюють карточку, де буде записано, на якій вулиці ми забрали тварину, дату. Якщо це не господарська тварина і ми не знаємо імені, то даємо їй ім’я», — говорить Ярина Вінтонюк. 

Усі бокси клініки заповнені котами та собаками. Через брак місця в одному боксі можуть розміщувати по дві тварини. Частину тварин тримають в іншому приміщенні. За словами Вінтонюк, місця для всіх врятованих не вистачає.

«Приїжджали волонтери з інших міст, які мають місце і можливість — забирали тварин до себе. На сьогодні наші можливості обмежені. Поки що ми веземо у Харків, якщо є така змога, передаємо їх в інші населені пункти. Місце, де тримаємо собак, цього року не раз потрапляло під обстріли. Шукаємо можливості перевезення у більш безпечні місця тварин. Шукаємо землю під будівництво притулку для собак. Тому що у Харкові не можемо забезпечити їм повноцінну реабілітацію», — говорить Вінтонюк.

Окрім собак та котів, волонтери рятують свійських тварин: телят, корів, гусей, курей, кроликів та свиней. Тримати їх у Харкові теж немає можливості.

«Різні тварини, різні запити. Тварини покинуті, залишились без господарів. Господарі загинули або господарі звертаються за допомогою. Ще досі залишаються тварини, які потребують допомоги. Вже багато часу минуло, більш як 40 днів, тому багато з них залишились без води, без їжі, ті хто, ще живі», — каже Вінтонюк.

Волонтери отримують сотні заявок на евакуацію тварин, але забрати усіх не можуть, через небезпечну ситуацію. 

«Ситуація складна, тому що багато тварин вже померли. Заявок з 10 травня — сотні. Скільки ми знайдемо з них живими, реально складно сказати, підрахувати. Плюс така ситуація, що ми не можемо легко долати відстань, перевіряти всю територію через постійні обстріли, дрони, які не дають рятувальникам спокійно працювати. Часто їм доводиться пішки долати відстань і виводити тварин на повідках», — говорить Вінтонюк.

Окрім заявок з Харківщини, волонтери громадської організації отримують звернення з Донеччини.

«Донбас ніхто не скасовував. Заявки звідти продовжують надходити. У нас кілька екіпажів курсують. Їздять на Донеччину, на Харківщину. Багато звернень від військових. Де загострюється ситуація, тварина завжди шукає допомоги. І люди, цивільні й військові, звертаються до нас», — розповідає представниця організації.

Громадська організація «Порятунок тварин Харків» потребує підтримки. 

«Нам потрібно паливо, нам потрібні ліки, протипаразитарні засоби, вакцини — це дуже актуальне питання. Ми стукаємо у всі можливі двері по допомогу й іноді нам можуть надати допомогу, іноді ми купуємо. Це динамічний процес», — говорить Ярина.

Частину тварин господарі знаходять через оголошення у соцмережах.

«Під час інтенсивного періоду евакуації з Вовчанська клініка у нас слугувала, таким «штаб-пунктом», куди могли прийти господарі. Вони зв’язувались з нами, впізнавали своїх тварин. Для нас це дуже важливо, якщо є шанс і можливість, щоб тварина повернулась у свою сім‘ю для обох сторін найбільша радість, для трьох — для нас, для тварини, для господаря. Ми посилено шукаємо організації, які можуть брати цих тварин до себе і шукати їм родини. Тому що нашого ресурсу недостатньо», — визнає Ярина. 

Волонтери допомагають із транспортуванням та підготовкою документів тварини по Україні та за кордон. 

Зв’язатися з «Порятунком тварин Харків» можна через соціальні мережі у Facebook та Instagram.

Дивіться MediaPort у TikTok