Web Analytics

Порятунок кажанів з Полтави: харківські волонтери розповіли про стан тварин, яких викинули на мороз

Третина викинутих з восьмого поверху в Полтаві кажанів, яких привезли до Харкова 10 січня, не вижила через травми та переохолодження.

Колонію з-понад 1500 рудих вечірниць, занесених до Червоної книги України, 10 січня знайшли під час ремонту в одній з багатоповерхівок у Полтаві. Тварини зимували під обшивкою балкона. Їх викинули з восьмого поверху за мінусової температури, повідомили в харківському Центрі реабілітації рукокрилих.

Полтавські волонтери зібрали кажанів та передали колегам з Харкова, які оглянули тварин і надали допомогу.

Фото: Центр реабілітації рукокрилих

15 січня Центр реабілітації поширив звіт щодо стану врятованих кажанів. У ньому вказано, що загалом у Полтаві зібрали 1510 рудих вечорниць. Серед них:

  • живі та неушкоджені — 966;

  • зазнали травм — 50;

  • загинули — 544.

У постраждалих тварин — перелами, параліч від забиття, поранення. З них 15 не вижили. Решту, на думку ветеринарів, можна вилікувати.

«Причиною загибелі рукокрилих, що були вже передані мертвими, за висновком ліцензованого ветеринарного лікаря Анастасії Доманської, є забиття (падіння з великої висоти), переохолодження (попадали на сніг за температури -6 градусів за Цельсієм) та асфіксія (тварини загинули від нестачі кисню). Зі слів волонтерів, які рятували кажанів на вулиці у Полтаві, велику кількість тварин знайшли в поліетіленовому мішку поряд із сміттєвим баком», — йдеться у звіті.

Кажанів, яки вціліли, відгодують і після зимівлі відвезуть назад до Полтави, де випустять в парку або лісі.

У Центрі реабілітації рукокрилих додали, що планують звернутися до поліції.

Шановні Друзі та Колеги, ми отримали багато питань, коментарів та звернень щодо притягнення до відповідальності тих, хто...

Опубликовано Ukrainian Bat Rehabilitation Center Понедельник, 15 января 2024 г.

На фермі у Старому Салтові на Харківщині поліцейські доглядають коней, яких кинув власник. З усіх робітників залишився конюх, приміщення побиті обстрілами, кілька тварин поранені.

Блок новин за темою