Web Analytics

Порошенко підписав закон про закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО

Під час засідання парламенту 19 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. 

Про підписання закону повідомляється на сторінці Петра Порошенка в Twіtter.

«Сьогодні у присутності Президента Європейської Ради Дональда Туска підписав у сесійній залі ВР Закон про зміни до Конституції, яким незворотньо закріплений рух України до ЄС і НАТО», — йдеться в повідомленні.


Під час підписання закону до Порошенка приєдналися голова Верховної Ради України Андрій Парубій і прем’єр-міністр Володимир Гройсман — як очільники законодавчої і виконавчої гілок влади.

«Свою стратегічну місію вбачаю в тому, щоби гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції. Не пізніше 2023 року — подати заявку на членство в Євросоюзі і отримати План дій щодо членства в НАТО. Це є наше спільне завдання», — заявив президент.

«В реалізації цієї місії присягаюся неухильно дотримуватися Конституції України, у тому числі і тих її нових норм, які я пропоную підписати прямо тут», — додав він.

Порошенко зазначив, що десять років тому через відсутність єдиної лінії президента, парламенту й уряду Україна втратила можливість отримати План дій щодо членства в НАТО. Сьогодні позиція президента, Кабінету міністрів, керівництва парламенту і депутатів — одностайна, підкреслив він.

«Сьогодні ми не збираємося озиратися на Росію. Ми не будемо питати дозволу в Путіна куди нам рухатися далі. Ми йдемо своїм шляхом. Ми самі приймаємо рішення, як забезпечити власну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність», — підсумував президент.

Проект Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)» Верховна Рада ухвалила 7 лютого. Законопроект підтримали 334 народні депутати.

Читайте також: «Не може бути Європи без України»: Туск виступив у Верховній Раді

Читайте MediaPort у Telegram