Web Analytics

Пориви вітру до 27 м/с: на Харківщині оголосили штормове попередження

У Харківській області 14 січня погіршиться погода: синоптики очікують сильний вітер, сніг і дощ.

Негоду принесе активний циклон «Фамке», повідомили у Харківському гідрометцентрі.

«За рахунок високої швидкості переміщення циклону очікується значне посилення вітру та невеликі опади — сніг і дощ», — кажуть синоптики.

Вдень 14 січня очікуються пориви західного вітру до 17-22 м/с. Увечері та в першій половині ночі 15 січня — до 25-27 м/с. Це відповідає другому рівню небезпеки, «помаранчевому».

Сильний вітер може ламати дерева та конструкції, не виключені аварії на електромережах.

Погода 14 січня в цілому — хмарна з проясненнями. Вночі невеликий сніг, вдень — невеликий мокрий сніг, дощ. На дорогах ожеледиця.

Водночас дещо потеплішає: вночі  буде від -8 до -13 градусів, вдень від -1 до +4.

Увага Внаслідок проходження активного "пірнаючого" циклону "Famke", на Харківщині відбудеться суттєве погіршення...

Опубликовано Харківський регіональний центр з гідрометеорології Четверг, 13 января 2022 г.

Штормове попередження оголосили і в інших регіонів України. За інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій, 14 січня вночі на заході, а вдень і в решті областей (крім півдня) — пориви вітру 25-27 м/с. Вдень 14 січня на Азовському морі, у портах Маріуполя і Бердянська — до 28 м/с, висота хвиль сягне 1,3-1,5 м.

«Такі погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи підприємств енергетики, комунального господарства, порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях», — зазначили у ДСНС.

В Укргідрометцентрі нагадують, як слід поводитися під час сильного вітру.

  • Всі вікна треба щільно закрити, з незасклених балконів і лоджій — прибрати всі предмети, які можуть випасти (горщики, банки, ящики, пляшки тощо).
  • На вулиці слід триматися якомога далі від рекламних щитів та інших навісних конструкцій, ліній електропередачі, дерев — усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів, які гойдаються.
  • У разі сильного раптового пориву вітру, за можливості, треба сховатися в найближчому приміщенні або природному укритті та почекати, доки він вщухне.
  • Не слід стояти або паркуватися під великими деревами. Особливо небезпечні гнилі, старі та ті, що стоять окремо.

У разі падіння дерев чи гілок, травмування людей просять одразу телефонувати до ДСНС або швидкої допомоги за номерами «101», «103».