Web Analytics

Попри війну: у Харкові 13 квітня почнеться KharkivMusicFest

На концерті-відкритті прозвучить твір українського композитора Золтана Алмаші «Місто Марії», присвячений Маріуполю. 

Цього року фестиваль триватиме з 13 квітня по 1 червня, повідомили «МедіаПорту» організатори.

13 квітня диригуватиме Рок Фаргас (Іспанія — Німеччина). Заплановано виступ Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Прем’єрою програми стане твір українського композитора Золтана Алмаші «Місто Марії», присвячений Маріуполю. 

У програмі відкриття фестивалю — твори композиторів, пов’язаних із Харковом: Бели Барток, Віталія Губаренка, а також Олександра Козаренка, Володимира Зубицького та Фелікса Мендельсона. 

Харків’янин Віталій Губаренко починав у рідному місті композиторську та педагогічну кар’єру.

«Рок Фаргас буде вперше диригувати в Харкові. Він єдиний іноземний артист, який мав сміливість погодитись на виступ у нашому місті», — зазначають організатори фестивалю.

«Це велика честь для мене виступити в Харкові. Коли мене запросили стати частиною фестивалю, я відчув, що для людей це буде важливо — в такі важкі часи віднайти трохи нормальності буття, насолодитися чудовими моментами, які дарує музика», — говорить диригент.

Програма концерту-відкриття KharkivMusicFest 

  • Бела Барток — «Дивертисменто для струнних»;  
  • Віталій Губаренко — «Концерт для флейти», соло — Дмитро Кузьмін; 
  • Фелікс Мендельсон — «Струнна симфонія №9 до мінор»; 
  • Золтан Алмаші — «Місто Марії»; 
  • Олександр Козаренко — Концерт «Рутено» для фортепіано, соло — Дмитро Таванець; 
  • Володимир Зубицький — «Концерт для скрипки», соло — Богдана Півненко. 

Заплановані концерти альтернативної програми, виступ «Дитячого оркестру» та «Фестивального оркестру», проєкти «Кольорова класика», «Чуттєвості», Kharkiv Art Therapy Days-2024, «Музичні читанки».   

Всі заходи можна знайти на сторінці фестивалю у Facebook. 

Рок Фаргас родом з Барселони, вивчав музику в Кембридзькому університеті, де почав диригувати симфонічним оркестром. Здобув ступінь магістра з історичного виконавства та оркестрового диригування в Королівській академії музики в Лондоні.  

Крім виступів у Європі, нещодавно Фаргас мав прем’єру шести композицій у Нью-Йорку, диригував у Королівському оперному театрі Мумбаї (Індія).  

«Київська камерата» — оркестр, де кожен музикант є віртуозом та сольним виконавцем. Місія колективу — промоція української музики у різнобарв’ї стилів, течій і композиторських шкіл (від давньої музики барокових майстрів до творів сучасних композиторів). Національний ансамбль солістів неодноразово виступав у Польщі, Франції, Німеччині, Нідерландах, Італії, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії, США, Кувейті та інших країнах.

Блок новин за темою